Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Українські Мальдіви – острів Джарилгач

15.06.2020

За кілометри білих піщаних пляжів і блакитну воду острів Джарилгач називають «українськими Мальдівами».
Джарилгач, що означає в перекладі з тюркської мови "обпалені дерева", розташований в Каркинитські затоці Чорного моря. Покриваючи площу в 56 квадратних кілометрів, він є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі.
Для туристів «українські Мальдіви» привабливі безлюдними пляжами з дрібним білим піском, найчистішим морем, дикої заповідної природи, можливістю побачити зграї дельфінів, відчути себе Робінзоном, зустріти П'ятницю, зануритися в острівне життя, покуштувати страви зі свіжовиловлених риб, мідій, рапанів, медуз і знайти найкрасивішу мушлю!

 


Чим ближче до південної частини острова, тим дивовижніше і прекрасніше стає навколишній ландшафт, буяння тутешнього життя.
Перед вашим поглядом постане дивовижний вид — Чорне море і кілометрові порожні піщані пляжі. Море переливається сотнями відтінків синього, граючи яскравими відблисками на сонці. Свіжість моря в легкому вітрі. У морських хвилях можна побачити дельфінів-білобочок — вони люблять ці заповідні морські води.

Південний берег острова з морським піщаним пляжем, в цьому місці острів омивається водами Чорного моря. Практично вся берегова лінія чиста, подекуди місцями можна виявити намивання залежаних водоростей. Є місця, де водорості, що викидаються на берег штормом, і корчі утворюють фантастичні пейзажі. Під теплими променями сонця в морі дуже багато медуз.

Мандрівники, які прибули на острів, йдуть буквально по слідах диких тварин. В дорозі можна зустріти сімейства оленів, косуль і навіть муфлонів. Це все реально, адже острів Джарилгач є природною заповідною зоною, колискою дикої природи. Людина тут в гостях.

Піщані дюни, болотисті низовини, величезна кількість невеликих озер і безкраї пляжі створюють ілюзію безлюдності. Острів повністю плоский. Місцями зустрічаються незаймані людиною ландшафти, схожі на висушену пустелю, іноді розбавлені нечисленними рослинами та квітами. Деякі представники флори й фауни зустрічаються тільки на острові та занесені в Червону книгу, наприклад, золотоборідник. Відомо це рослина своєю здатністю затримувати хиткі піски. Для їх збереження на острові відкрито ботанічний заказник.
Два маяки — своєрідні символи Джарилгача, які можна назвати єдиними великими будинками на острові. Кажуть, один з маяків був привезений з Парижа близько століття тому, і що до його створення доклав руку сам Гюстав Ейфель.

 

Джарилгач багатий лиманними озерами, тут їх близько 200. Він відомий своїми лікувальними грязями і солоними озерами, вода в яких має високий вміст йоду і брому. Навіть повітря тут насичене сполуками цих елементів і озоном.
Острів — прекрасне місце для відпочинку з наметом, для яскравого походу з рюкзаком, для злиття зі світом дикої природи. Це ідеальне місце для відпочинку далеко від галасливого міста і суєти. Зачаровують захід сонця, місяць, що проливає вночі по морю сріблясту доріжку, приголомшливі світанки вранці. Поїздка на острів Джарилгач — це відмінна можливість прогулятися екологічними та пізнавальними стежками.

 

X