Франція – країна моди, вишуканості і неперевершеного жіночого шарму. Протягом багатьох років вона диктувала свої умови в області одягу, взуття та аксесуарів. Проте багато людей не знають, що собою представляє французький національний костюм. Формування традиційного одягу французів відбувалося протягом тривалого часу. Та це не завадило нарядам залишатися унікальними і своєрідними. Залежно від особливостей життєвого укладу і регіону країни предмети гардероба відрізнялися один від одного. До відмінних рис національного костюма французів можна віднести строгу колірну палітру. Навіть така «модна» країна як Франція, національний одяг в якій відрізняється раціональним підходом, в минулому зазнавала труднощів з фарбуванням тканин - деякі відтінки коштували досить дорого. Це можна помітити в конструкціях моделей або крої, у виборі матеріалів, які виготовлялися спочатку в домашніх умовах, а потім, після революції, на фабриках. Для чоловічих і жіночих народних костюмів повсюдно застосовували тканини однакових кольорів і відтінків. Основними були білий, сірий і коричневий, які розрізнялися по тональної насиченості. У жіночому вбранні були присутні більш яскраві тони. Іноді, найчастіше у свята, дівчата надягали блакитні або червоні спідниці, рідше - чорні, а також сині або жовті фартухи. Корсажі могли бути бордовими, коричневими, з малюнком, в тонку смужку або фіолетовими. Повсякденний селянський одяг французи шили з грубих домотканих тканин, а більш якісні і тонкі залишали для святкових вбрань - різних сорочок, широких спідниць і білизни. Для виготовлення верхнього одягу вибирали більш теплі і щільні матеріали. У ходу було сукно з доданими до нього полотняними або бавовняними нитками. Коли тканини стали вироблятися на підприємствах, в народних костюмах з'явилися окремі елементи з шовку. Перші речі традиційного вбрання з’явилися в середині XVI століття, тоді стали модними укорочені штани і довгі сорочки. Дівчата носили довгі об’ємні спідниці. Сукні відрізнялися гарним декольте.
Основу французького жіночого вбрання становили наступні елементи, які були характерні для багатьох регіонів країни:
1.Спідниця. Як правило, широка з численними збірками. Її довжина доходила до середини гомілки.
2.Вільна кофта, з рукавами до зап'ястя, застібалася у ворота. Її носили поверх спідниці і перетягували на талії шнурками фартуха.
3.Хустку зазвичай зав'язували на грудях, а її кінці ховали під нагрудник фартуха.
4.Для костюма необхідний був корсаж, а також очіпок, який жінки носили вдома, а для виходу на вулицю поверх надягали капелюх або хустку.
Французькі чоловіки традиційно носили такий одяг:
1. Штани довжиною до колін, разом з ними надягали вовняні панчохи або гетри, які закріплювали під коліном спеціальної підв'язкою з блакитної або червоної вовни (до середини XIX століття в моду увійшли довгі вузькі штани);
2. Сорочку, зшиту з полотна, прямого крою з відкладним коміром та манжетами, на додаток до неї надягали шийну хустку;
3. Жилет зі світлої тканини з металевими ґудзиками, розташованими в два ряди; куртку довгу або коротку.
Капелюх-треуголка довгий час була улюбленим головним убором селян, і лише в XIX столітті з'явилися круглі моделі з широкими полями: літні - з соломи, зимові - з фетру. Сорочка довгий час залишалася для жителів сільської місцевості святковим одягом, в якій вони брали участь в масових святах. Але до початку XX століття, переважно у городян, її стали вважати робочою. Французькі селяни дуже довго носили дерев'яні черевики і лише поступово взуття стали шити зі шкіри. Згодом з'явилися різні прикраси - красиві шпильки, мережива на сорочках. Для жіночого одягу характерними стали костюми облягаючого силуету. В моду увійшли ажурні нарукавники - важливий аксесуар, який служив окрасою однотонних нарядів.
Багато жителів сучасної Франції намагаються зберегти традиції і уклад життя. Вони відтворюють історичні події, демонструючи окремі сцени, організовують свята і конкурси народних французьких костюмів. Їх учасники, найчастіше актори або патріотично налаштовані громадяни, які намагаються зберегти пам'ять про своїх предків, надягають костюми, що відрізняються більш якісною обробкою. Зазвичай це красива вишивка. Нетривіально для нашого часу виглядають оригінальні головні убори, корсажі з яскравими прикрасами та інші нові деталі. Види тканин і їх кольору відповідають нашим дням.