Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Тедді-бої

Teddy boys –  молодіжна субкультура, що існувала в 1954-1958 роках у Великій Британії і кілька разів переживала відродження в 1970-ті і 1990-ті. У межах післявоєнного СРСР у них були наслідувачі, яких називали «стилягами». Термін «тедді-бой» з'явився в 1953 році для позначення молодих людей з робітничого класу, які прагнули наслідувати способи життя «золотої молоді» і одягатися за модою епохи Едуарда VII.

Мода - впізнати тедді-боя було неважко: вкорочені брюки-дудочки з завищеною талією, з-під них неодмінно виднілися шкарпетки контрастного кольору. Обов'язково - сорочка білого кольору або в світлу клітку. Поверх сорочки тедді-бої носили приталені жилетки. Неодмінний атрибут - вузька довга краватка або краватка-метелик, а також піджак з товстої тканини. У холодну пору року - приталені пальта. Кожен елемент одягу був покликаний підкреслити прагнення тедді-боя виглядати як представник «золотої молоді», тому хлопці уникали покупних речей, а замовляли у кравця індпошиття. Взуття також повинне було привернути увагу, тому тедді-бої взували штиблети («oxford shoes») або черевики на невисоких підборах. Крім того, teddy boys доглядали за своїм волоссям, зачісуючи довге волосся наверх, причому потилицю і скроні вистригайте досить коротко.

 

Музика - слухали джаз, скіффл (модна тоді суміш поп-музики, джазу, кантрі) і рок-н-рол, який тільки почав підкорювати планету. Незабаром тедді-бої стали невіддільні від рок-н ролу. Вони слухали рок-н-рол, танцювали рок-н-рол, купували платівки і одягалися, як зірки рок-н-рола.

Тоді, в 1950-х, їх особлива манера одягатися була не просто бажанням добре виглядати. Вони були одними з перших, хто звернув увагу суспільства на те, що молодь - це особливий прошарок в суспільстві, зі своїми інтересами і потребами. Ще один факт на користь того, що тедді-бої - повноцінна субкультура: саме вони стали прабатьками субкультури модів, а потім і скінхедів.

Що дивитись?

«Шкільні джунглі» і «Rock Around the Clock»

Що слухати?

Bill Haley & His Comets, Елвіс Преслі, Рой Орбісон, Crazy Cavan and the Rhythm Rockers.