Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Таврійські зустрічі

Таврійські зустрічі

Таврійські зустрічі

Дитячий фестиваль бандуристів «Таврійські зустрічі» був започаткований ще у 2006 році на базі дитячої музичної школи в селі Таврійське Голопристанського району з ініціативи директора місцевої музичної школи Анатолія Скуратівського та його херсонського колеги Ігоря Мазура.
Традиційний для Херсонщини захід організовують у Скадовську Національна спілка кобзарів України разом із управлінням культури обласної державної адміністрації, відділом культури Голопристанської та відділом культури і туризму Скадовської райдержадміністрації. Фестиваль проводиться щорічно. Виступи дитячих ансамблів бандуристів з усіх куточків України проходять на концертних майданчиках Скадовська (набережна Чорного моря), а гала-концерт – у Херсоні.
Основна мета «Таврійських зустрічей» – підтримка і розвиток бандурного мистецтва, а також виховання шанобливого ставлення до традицій кобзарського мистецтва, що успішно вдається робити як організаторам, так і учасникам музичного дійства вже протягом багатьох років.
У рамках «Таврійських зустрічей», окрім виступів ансамблів бандуристів, також проводяться майстер-класи гри на бандурі, творчі зустрічі та сольні виступи провідних майстрів бандурного мистецтва.
У 2016 році в рамках проведення фестивалю було зафіксовано та занесено до Національного реєстру рекордів України виконання учасниками (132 дитини) духовного Гімну Миколи Лисенка «Молитва за Україну».
Серед видатних майстрів бандурного мистецтва на фестивалі побували:
голова Національної Спілки кобзарів України Володимир Єсипок, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів виконавців на народних інструментах Лариса Дедюх, віртуоз-бандурист Роман Гриньків, знавець харківського способу гри на бандурі Богодар Баглай та багато інших.
Гостями фестивалю в різні роки були: Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди, гурт «Шпилясті кобзарі», дуети «B&B Projekt» та «Сто Двадцять Чотири» – музиканти, що популяризують сучасну бандуру в Україні та за її межами.