16 травня українці відзначають День вишиванки – свято нашого національного одягу. Український вишитий одяг має тисячолітню історію та особливі візерунки у різних регіонах.
До Дня вишиванки фахівці відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова створили етноколаж “Сьогодні піксель – наша вишиванка” із циклу “Українська спадщина: повернення до традицій” в межах загальнобібліотечного проєкту “Погляд з історії”. До заходу були запрошена шкільна спільнота Херсона, зокрема ЗЗСО №№ 4, 11, 53, 55 та гімназій №№ 6, 14, 16. Також до перегляду приєдналися учні Голопристанського ліцею № 2, Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії, Херсонського вищого професійного комерційного училища та Херсонського гідрометеорологічного фахового коледжу ОДЕКУ.
Учасники заходу дізналися, що символіка елементів вишиванки має дуже сильний вплив на життя того, хто її носить. Також учні почули, що геометричні візерунки позначають стихії природи та родючість землі, а рослинні та квіткові орнаменти здавна символізують сімейне щастя і материнську любов.
Школярі побачили багато зразків вишиванок різних областей України, адже кожен регіон має свої унікальні візерунки та техніки. Та, незважаючи та ці відмінності, нас вона єднає як символ патріотизму та нерозривного зв'язку поколінь.
Переглянувши відео, старшокласники зрозуміли, чому Валерій Залужний назвав ПІКСЕЛЬ нашою вишиванкою на сьогодні, адже вишиванка — це оберіг, а український піксель - це вишиванка, створена війною.
Дізнатися про всі різноманіття вишиванок, залежно від регіону нашої країни, можна, переглянувши відео ТУТ