Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Скульптурні цікавінки

27.04.2020

Сучасні поляки не відстають від своїх предків в бажанні прикрасити міста і села красивими, вишуканими, іноді смішними і навіть по-дитячому наївними пам'ятками у вигляді найрізноманітніших скульптур.
Давайте подивимося на найцікавіші сучасні пам'ятники, створені руками жителів Польщі.

У Варшаві, на перехресті вулиць Флоріанській і Клопотовського, в районі Північної Праги застигла група музикантів.
П'ять фігур з музичними інструментами - «Праска дворова капела».

Цей колоритний скульптурний ансамбль був встановлений в 2005 році з ініціативи архієпископа Лешка Глодза, який, ставши почесним громадянином польської столиці, вирішив віддячити жителів.

Скульптури встановлені на своєрідній арені з кругляків і є одними з найулюбленіших персонажів не тільки туристів, але і самих жителів Варшави.

У варшавській Південної Празі є одне невелике кафе з вуличними столиками. За одним столиком сидить самотня витончена жінка. Вона сперлася однією рукою об стіл і уважно вдивляється в обличчя перехожих. Це - Агнешка Осецька, знаменита польська поетеса, журналістка і сценаристка. Вона народилася і жила у Варшаві. Вдячні жителі польської столиці вирішили увічнити пам'ять про улюблену співвітчизниці ось таким оригінальним способом. На столі лежать листи з недописаними віршами і безліч квітів, які приносять шанувальники таланту Осецької. Кожен бажаючий може сісти за столик і «поговорити» з поетесою про мистецтво, погоду і варшавських новинах.

Песик Філюс - один з найбільш відвідуваних пам'яток в Торуні. Особливою симпатією його нагороджують дітлахи, а й дорослі не залишаються байдужими до цієї маленької фігурці собачки, що тримає в зубах капелюх-котелок. Урочисте відкриття пам'ятника відбулося в 2005 році на честь ювілею відомого польського карикатуриста і ілюстратора Збігнєва Ленгрен - уродженця Торуня.

Найпопулярніший комікс Ленгрен - «Дивовижні пригоди професора Філютка і його пса Філюса». Саме цей персонаж і став основою для пам'ятника. Філюс спокійно сидить біля тротуарного стовпа, у якого залишений парасольку, і терпляче чекає свого господаря. Як тут не згадати крилату фразу Ленгрен - «Єдина можливість купити любов за гроші - купити собаку».

«Рояль Рубінштейна» є частиною експозиції Галереї знаменитостей в місті Лодзь. Він був встановлений в 2000 році. Бронзова фігура Артура Рубінштейна сидить за роялем, опустивши руки на клавіші. Піднята кришка рояля виконана у вигляді пташиного крила, а поруч стоїть скрипковий ключ. Рубінштейн уважно вдивляється в ноти на пюпітрі і в повітрі нібито чутні ніжні звуки невідомої мелодії. Що цікаво - сім'я Рубінштейна категорично протестувала проти встановлення такої скульптури через «низьке художнє значення і відвертого знущання над пам'яттю великого піаніста». Втім, в середовищі музикантів і художників пам'ятник так само не знайшов гідного визнання. До міської ради активно направляються петиції з вимогами знести скульптуру і створити більш гідний пам'ятник талановитому лодзяніну. Але поки пам'ятник стоїть - жителі Лодзі і туристи охоче фотографуються на його фоні.

У тій же Лодзі, на вулиці Пьотрковській, біля будинку № 37, до ліхтарного стовпа приставлена драбина. За нею підіймається чоловічок в картузі. Однією рукою він тримається за драбину, а інший - змінює лампочку в ліхтарі. «Лампяж», або - пам'ятник Безіменному електрику.

Він був відкритий в 2007 році на честь річниці створення першої електричної станції в Лодзі. У самих сходів лежить велика валіза, виконуючий функції лавки.

X