Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Шато князя Трубецького: чарівна подорож крізь століття

10.09.2020

Наша сонячна, південна херсонська земля ніби-то створена для виноградарства і виноробства!
Ви вже представили собі старовинний княжий маєток, в якому ростуть виноградники? Це подорож у світ прекрасного смаку, легенд і гарного настрою. ? Тут дозрівають під яскравим херсонським сонцем унікальні сорти винограду. У шато Трубецького ви відкриєте для себе дійсно цікавий куточок країни, багато в чому схожий на Європу, і зможете зануритися в атмосферу мистецтва виноробства.
Українська виноробна традиція сягає корінням в далеке XI століття і сьогодні екскурсіями на виробництва вина, яких удосталь в Одеській, Миколаївській та Закарпатській областях мало кого здивуєш. Але саме виноробня Трубецького виділяється на тлі інших, як єдине історичне шато в країні з більш ніж 120-річною історією.
Шато розташовано в селищі Веселе Береславського району, в мальовничому місці на березі Дніпра. На території знаходяться сучасні й старовинні будівлі часів князя Петра Трубецького, побудовані в 1900 році та реконструйовані у 2013.
Маєток князя Трубецького по праву називають на французький манір «шато». Цей затишний замок в романтичному стилі на схилах древнього Славутича-Дніпра був створений для виноробів і самого князя.

Історична споруда винзаводу включає вежу з оглядовим майданчиком, зали для дегустації та 8 галерей винних підвалів, де зберігається і витримується понад 10 000 пляшок вина, в тому числі й близько 7 000 пляшок з рідкісними екземплярами вин, розлитих ще в минулому столітті.
У 1896 році були висаджені перші виноградники, що складаються з таких винних сортів чагарнику як совіньйон, каберне, піно-фран, піно нуар, аліготе, мерло та інші.
Через два роки тут відкрили завод з виробництва вин, який незабаром завоював велику популярність на зовнішньому ринку. У 1900 році вина Трубецького вперше відзначилися перемоги на виставці в Парижі, а в 1902 році були нагороджені імператорською премією в категорії кращих столових вин.
Після подій 1917 року володіння князя разом з виноробнею націоналізували. Були створені знамениті маркові вина «Оксамит України», «Перлина Степу» і «Наддніпрянське», вважалися одними з кращих в Україні. Їх постачання були налагоджені навіть в королівський двір Британії.
Починаючи з 1964 року продукція винзаводу отримала понад 30 золотих і срібних медалей на різних конкурсах і виставках, в тому числі й на престижних дегустаціях в Лондоні, Вероні, Кракові та Варшаві. Найстарша пляшка вина під назвою «Козацьке» датується 1914 роком. Вона була знайдена понад 50 років тому під час реконструкції одного з підвалів і сьогодні зберігається в виноробні та передається з покоління в покоління як своєрідна реліквія.
Подорож подарує вам зустріч не тільки з легендарними винами, а й безліч зустрічей з цікавими місцями й незвичайними людьми.
По дорозі з Херсона ви зможете побувати на одній з місцевих визначних пам'яток — кам'яний імператорський міст. Він був споруджений у вигляді аркового акведука спеціально для південної подорожі імператриці і її свити. Це чудове місце для перших знімків і передчуття зустрічі з шато.
Зупинка на цьому ж маршруті в містечку Берислав передбачає відвідування дерев'яної Свято-Введенської церкви, побудованої понад 200 років тому. Тепла атмосфера святого місця притягує не лише тих, хто подорожує в шато, а й тих, хто спеціально приїжджає доторкнутися до цього світлого храму.
Шлях до шато пролягає також через найунікальніше село Зміївка, в якому переплелися шведська, німецька та українська культури. Люди різних національностей, звичаїв і віри вже давно доповнюють життя один одного. Це місце стало символом українського синтезу різних народів і ментальностей.
У цьому селищі, зібраному з невеликих хутірців, як з клаптиків історії, можна побачити самі незвичайні поєднання. Таблички з назвами вулиць в селі написані шведською мовою, а протестантська кірха стала церквою з українським колоритом.
Сюди варто вирватися з мегаполіса, щоб вдихнути ковток свіжого повітря, влаштувати Діджитал-детокс і повністю перезавантажиться.
А еногастрономічний ресторан прямо в старовинному дегустаційному залі призведе в захват найвимогливіших гурманів. Там можна продегустувати вино з правильно підібраного келиха і розібратися в правилах поєднання вин з тим чи іншим блюдом.
Унікальний куточок сонячного Півдня, шарм смаку витриманих, молодих і маркових вин, чудові дніпровські пейзажі й романтика руїн князівського замку — все це вам подарує як мінімум гарний настрій і як максимум незабутні враження!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X