Рейвери – (англ. марити) це молодь, яка субкультурно згуртувалася навколо музики рейву. Початок був покладений в Чикаго в середині 80-х і в Лондоні в кінці 80-х, коли поширилася музика «ейсід-хаус», радикальний варіант диско.
Ідеологія - культ екстазі, пацифізм і унісекс. Активна асоціальність, а саме бажання змінити незадовільну реальність.
Мода – для зовнішнього вигляду характерні яскраві кольори в одязі, пластикові сонцезахисні окуляри, коротке фарбоване волосся у юнаків, кольорові пасма довгого волосся у дівчат. Одяг з чисто синтетичних матеріалів, отруйних забарвлень і розписаний люмінесцентними фарбами. Такий одяг виблискує і переливається в темряві. Вкрай популярний пірсинг, а в дизайні використовується символ “смайлик”.
Музика - серед найбільш відомих колективів, що асоціюються з рейвом: The Prodigy, The Shamen, A Guy Called Gerald, Scooter, Grid, Joey Beltram, Westbam, 808 State, U96, X-Perience. Основна концепція рейвів побудована на звуковій імпровізації і на візуальних ефектах. Музика - ключ до потрапляння в унікальний емоційний і психологічний стан, в якому ви купаєтеся в фантазіях, емоціях. Вплив гіпнотичної техно-музики, ночі і непомітних діджейських переходів від однієї композиції до іншої може запросто сп'янити і без спиртного - воно порівняне з релігійним досвідом.
Небезпека - головним негативним фактором під час проведенні рейвів є вживання наркотиків.
Що слухати?
The Prodigy, SL2, Altern-8, Little Big, Due Antwoord, Late of a Pier.
Що дивитись?
Рейв”, “Зроби голосніше: історія хаус-музики”, “Хай-тек соул: народження техно”, “Музика - мій наркотик”, “20 років джангл-манії”, “Рейв в Ірані”, “Raving Riot”.
Що читати?
“Електрошок. Записки діджея” Лоран Гарньє, “Змінений стан. Історія екстазі і рейв-культури” Меттью Коллін, “Супердіджеі: тріумф, крайність і порожнеча” Дом Філліпс, “Клуб, якого не було” Гольденцвайг Г.