Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Райтери

Райтери, вони ж графітчики – молодіжна субкультура, що з’явилася в Америці наприкінці 60-х років.  Чому райтери, а не художники? Тому що графітi не малюють, а пишуть. На самому початку існування графiтi їхня суть полягала в написанні слів на різноманітних поверхнях. Першими проявами графіті вважаються малюнки і написи, які залишали на стінах будівель і товарних вагонах поїздів члени нью-йоркських вуличних банд в 1920-1930 роках. Так учасники угруповань «мітили територію» і спілкувалися між собою.

Ідеологія – райтери в  більшості аполітичні. Політичні гасла і заклики на стінах - лише окремі випадки, їх поява на тій чи іншій стіні залежить від світогляду конкретно взятого райтера або райтерської команди. Графіті ні до чого не закликає, ні за що не агітує, а тільки робить сірий міський пейзаж яскравішим і веселішим, перетворює непримітну бетонну площину на артоб'єкт.

Мода –  райтери надають перевагу вуличному стилю (urban-style) - кросівки або кеди, широкі штани, футболки, толстовки з капюшоном. Коли райтер працює, то використовує одяг, який не шкода забруднити.  

Аксесуари - рюкзак з речами для малювання, напульсники, кепка або бандана (як варіант - кепка поверх бандани). Обов'язкова деталь - респіратор або просто хустка, що закриває рот і ніс, щоб уникнути попадання фарби в дихальні шляхи. Не зайвими при цьому виявляються захисні окуляри.

Музика - крім репу і хіп-хопу райтери часто слухають альтернативний рок, new-wave і електронну музику. Відомі рок-групи, такі як Limp Bizkit, Linkin Park використовували стиль графіті при оформленні обкладинки альбомів.

Що читати?

“Терплячий снайпер” Артуро Перес-Реверте, “Стріт-арт” Саймон Армстронг, “Бенксі: Wall and Piece” Бенксі.

Що дивитись?

“Вихід через сувенірну лавку”, “У відкриту”, “Графіті”, “Бомби це!”, 

Що слухати?

Slipknot, Linkin Park, Nirvana, Red Hot Chili Peppers, Avicii, David Guetta, Tiesto, Calvin Harris.

До речі!
Райтер  – вiд англiйського «the writer», тобто письменник.