Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Перлини готичної та романської архітектури Кельна

Кельн, четверте за величиною місто Німеччини. За довгі століття свого існування Кельн піддавався набігам і руйнуванням, неодноразово тонув і горів. Однак найстрашніше він пережив в дні Другої світової війни, коли був повністю стертий з лиця землі. Завдяки наполегливості та працьовитості німців місто було повністю відновлено. Сьогодні Кельн — це центр метрополії, який об'єднує в собі ще кілька міст-супутників. Уже багато років місто є найбільшим центром науки та індустрії не тільки Німеччини, але й усієї Європи.
Кельн гордо носить статус міста мистецтва і культури. У кварталах Старого міста розташована велика кількість музеїв, виставкових галерей і концертних майданчиків. Сучасний Кельн — це плоди культури світового рівня, прекрасний шопінг, яскраві різдвяні ярмарки та запальна нічне життя.
Кельнський кафедральний собор
Кельнський собор протягом століть був найбільш значущою пам'яткою міста і дотепер залишається найвідомішою церквою Німеччини. На цьому місці колись стояв римський храм IV століття, потім невелика церква, побудована на замовлення Матерна — першого християнського єпископа Кельна, і лише в 1248 році почалося зведення того чуда, яке ми можемо споглядати сьогодні. Будівництво нинішньої готичної церкви зайняло з перервами понад 600 років. Дві величезні вежі, які звели у 1880 році, підносяться над горизонтом Кельна — завдяки їм собор є другим за величиною будівлею міста.
Міст Гогенцоллернів
З семи мостів, які з'єднують береги Рейну в Кельні, міст Гогенцоллернів є найвідомішим. Неабиякою мірою цьому сприяє те, що розташований він поруч з собором. Будівництво першого моста на цьому місці відбувалося з 1907 по 1911 рік. У 1945 році, коли війська союзників почали штурм Кельна, німецькі військові інженери підірвали стару переправу. Всього через три роки міст був частково відремонтований, а в 1959 році повністю реконструйований. Завдяки близькості головного залізничного вокзалу Кельна, по мосту Гогенцоллернів щодня проходить близько 1200 поїздів. Перетнути Рейн в цьому місці можна і за допомогою пішохідної доріжки, яка йде по мосту. Якщо ви виберете такий шлях, у вас з'явиться можливість помилуватися прекрасним видом на горизонт Кельна.
Римсько-німецький музей
Римсько-німецький музей розташований в незвичайному будинку. Він сучасний, але його інтер'єр містить фрагменти оригінальної римської споруди, що робить його не тільки сховищем стародавніх артефактів, але і археологічним об'єктом. Музей був побудований так, щоб охороняти місце, де колись стояв багатий римський будинок. У підвалі ви побачите мозаїку Діоніса (це власне все, що залишилося від давньої споруди та що продиктувало місце будівництва музею), а зовні — ділянку старої римської дороги. Місія музею полягає в захисті римської спадщини Кельна, який містить не тільки великі об'єкти, але і предмети, які римляни використовували в повсякденному житті, — посуд, прикраси, інструменти та ін.
Кельнська канатна дорога
Кельнська канатна дорога, з 1957 року що з'єднує зоопарк і Рейн парк, вважається найбезпечнішим міським видом транспорту і є дуже популярною серед туристів пам'яткою. Під час короткої поїздки через Рейн відкривається захопливий вид на Кельн, в тому числі на Кельнський собор і на річку.
Музеї Вальрафа-Ріхарца і Людвіга
Любителі мистецтва, бувши в Кельні, напевно захочуть відвідати музей Вальрафа-Ріхарца і музей Людвіга, розміщені в одному з сучасних архітектурних споруд. Ці дві чудові картинні галереї охоплюють широкий спектр європейського живопису. Тут у вас буде можливість познайомитися з роботами Рембрандта, Мане, Ренуара, лейбл, Лібермана, Слевогта та інших прославлених європейських художників. Музей Вальрафа-Ріхарца спеціалізується в основному на кельнській школі живопису часів середньовіччя, в той час, як музей Людвіга — на сучасному образотворчому мистецтві. В цьому ж будинку розташовується Agfa-Foto-Historama - колекція старовинних фотокамер і фотографій, найстаріші з яких датуються 1840-ми роками.
Церква Святого Мартіна
Гросс Сен-Мартен — одна з дванадцяти романських церков в Кельні. Завдяки своїй вежі, яка має значні розміри, церква також є однією з найбільших в місті. Якби не хрести на вершині, Великого Святого Мартіна можна було б легко прийняти за середньовічний замок. Побудований він був між 1150 і 1250 роками, будівництво почалося після того, як вогонь знищив більш ранню церкву, що стояла на цьому місці. Гросс-Сен-Мартен зазнала значних руйнувань під час світової війни, але його відновили, і тепер він знову підноситься над Старим містом. Ця церква вважається одним з найкрасивіших будівель в Кельні й дуже популярна серед туристів.
Старе місто
Прогулюючись по бруковим алеям в історичному центрі міста, можна уявити, що три чверті Кельна було знищено під час Другої світової війни. Всього 70 років тому тут були одні уламки. І все ж атмосфера Старого міста дотепер відчувається в цих вулицях і площах, навіть там, де стоять бетонні споруди післявоєнного періоду. Бувши в Старому місті, відшукайте фонтан гномів, створений в 1899 році. Згідно з легендою гноми виконували вночі всю роботу, щоб жителі міста могли розслабитися (тривало це до тих пір, поки гноми були ображені та не покинули місто назавжди).
Церква Святої Марії Капітолійської
Найбільша зі збережених романських церков Кельна, Свята Марія Капітолійська датується серединою XI століття, а її апсиди побудовані за зразком Вифлеємської церкви Різдва Христового. Розташована вона в так званому Капітолійському кварталі, на місці, де колись стояв древній римський храм. Дивно, але оригінальні дерев'яні двері, датовані 1046 роком, все ще знаходяться в гарному стані й виконують свою функцію на південній стороні храму. Їх прикрашають хитромудрі візерунки та рельєфи, що зображують життя Христа.
Хмарочос Кельнський трикутник
Присвоєння Кельнському собору статусу об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО автоматично означає, що ніякі інші будівлі не можуть занадто сильно затуляти горизонт міста. З цієї причини розташований на правому березі Рейну хмарочос, іменований «Кельнським трикутником», має висоту лише трохи понад 100 метрів. З його панорамного оглядового майданчика відкривається чудовий краєвид на Старе місто, вежі собору і 266-метрову телевізійну вежу Колоніус. Для всіх пам'яток, які ви можете побачити з цієї висоти, є розгорнуті та дуже корисні опису. Оглядовий майданчик відкритий до 23:00, так що її можна вважати найкращим місцем, звідки можна милуватися собором на тлі сонця, що заходить.
Ботанічний сад і сад «Флора»
Ботанічний сад і сад «Флора» колись були окремими комплексами, але в 1920-х роках їх об'єднали. Сьогодні в саду росте понад 10 000 видів рослин в самих різних умовах — від теплиць і оранжерей до екзотичних садів і псевдотропіческіх лісів. Історична будівля «Флори» нещодавно відремонтована, і тепер вона є елегантним центром комплексу. Ботанічний сад розташований в північній частині Кельна, поруч з кінцевою зупинкою канатної дороги.
Музей шоколаду
Кельнський музей шоколаду веде свою історію з 1972 року, коли Ханс Імхофф придбав шоколадну фабрику Stollwerck і виявив на її території сміттєвий контейнер, заповнений зламаною технікою, пакувальним матеріалом і іншими залишками шоколадного виробництва. Все це після відновлення та реставрації стало основою колекції музею. Музейні експонати дозволяють відстежити весь процес — від перероблення какао-бобів до виробництва цукерок. Тут ви зможете побачити старе виробниче обладнання, колекції прес-форм, старовинні шоколадні коробки й обгортки, а крім того безкоштовно спробувати шоколад з шоколадного фонтану і продукцію, яка тільки що зійшла з виробничої лінії. Ви навіть можете створити свій власний шоколадний батончик, щоб взяти його з собою додому.
Музей Шнютгена
Церква Святої Цецилії, побудована в 1160 році, вже сама по собі є пам'яткою. А на додаток до цього в 1956 році в ній було відкрито захопливий музей середньовічного літургійного мистецтва. Тут ви побачите скульптури з дерева та каменю (в тому числі безліч дерев'яних і бронзових Мадонн і розп'ять), вітражі, мальовничі полотна, різьблені фігурки зі слонової кістки, текстиль і старовинні рукописи. На особливу увагу заслуговують приголомшливий хрест Святого Георгія, створений в 1000-х роках, і бубон базиліки Святої Цецилії. Кожен експонат музею Шнютгена служить чудовою ілюстрацією положення Кельна в середньовічному католицькому світі.
Будинок 4711
Кожному, хто хоч раз ставив собі питання, звідки взявся одеколон, немає більше потреби морочитися над чим. Цей тип аромату названий на честь Кельна, німецького міста, де він був винайдений. Будинок 4711 без сумніву, най привабливий, завдяки ароматам. Адже саме тут продається найвідоміший бренд одеколону. Число 4711 відповідає номеру, присвоєного дому під час французької окупації в кінці XVIII століття. Створений в цих стінах в 1792 році оригінальний аромат був названий Echt Kölnisch Wasser - «Кельнська вода». Його оригінальна формула використовується і сьогодні. На першому поверсі будинку знаходиться магазин, де продається знаменитий парфум, а також невеликий музей, присвячений історії самого одеколону і Будинку 4711.
Кельнська ратуша
Кельнськая ратуша, розташована в самому серці Старого міста, є найстарішою ратушею в Німеччині. Її готична вежа прикрашена більш ніж сотнею скульптур. Будівництво вежі почалося в 1407 році. На ті часи це була найвища будівля в місті, що перевершує у своїх розмірах навіть Гросс-Сен-Мартен. Після того, як історична будівля була серйозно пошкоджена під час Другої світової війни, ратуша була реконструйована лише частково, інша частина комплексу перебудована в сучасному стилі.
Альтенбергерскій собор
Побудований 1259 року Альтенбергскій собор знаходиться всього за шість кілометрів від свого знаменитого кельнського побратима і є одним з кращих зразків ранне готичної архітектури в Рейнській області. Його багато мебльований інтер'єр включає готичні вітражі й безліч гробниць князів і абатів. Статус кафедрального собору отримав, строго кажучи, формально — єпископської кафедри тут ніколи не було. Собором ця церква стала іменуватися лише завдяки своїм значним розмірам. Альтенбергскій собор унікальний тим, що його поділяють протестантська і католицька громади.
Музей парфумів
За кілька кроків від Ратуші знаходиться Музей парфумів. Він займає ті самі кімнати, де в XVIII столітті народжувався Echt Kölnisch Wasser - одеколон. Прийшовши на екскурсію в Музей парфумів, ви опинитеся на найстарішої у світі парфумерній фабриці, що належить італійському парфумеру Йогану Марії Фаріне, чий винахід породив велику хвилю в індустрії створення запахів в епоху рококо і зміцнив репутацію міста. Ви побачите 300-річну кедрову бочку для зберігання одеколону і мідне лабораторне обладнання, яке є точною копією того, що використовував Фаріна. Ви також дізнаєтеся, як сьогодні виготовляється одеколон. Крім того, оскільки створений в XVIII столітті запах не був зареєстрований як бренд, в музеї є презентація імітацій, які ви можете порівняти з оригіналом.
Пам'ятники Кельна
Одним з найдавніших і найкрасивіших монументів міста є пам'ятник Фрідріху Вільгельму III, що знаходиться на пл. Хойкмарт в історичному центрі Кельна. Велична скульптура була побудована в кінці XIX століття і являє собою кам'яний п'єдестал, на якому стоїть гордий кінь, а на ньому гідно сидить король Пруссії Вільгельм III. З боків від основної фігури ви можете побачити бронзові скульптури видатних політиків тієї епохи.
У Кельні є як традиційні, так і незвичайні пам'ятники:
Пам'ятник пустощі;
Пам'ятник Тюннесу і Шёлю;
«Пивний» фонтан;
Фонтан «Цікава жінка».

   


У Міському парку скульптур можна не тільки насолодитися затишком і прохолодою під старими гіллястими деревами, а й помилуватися красивими та незвичайними скульптурами німецьких і закордонних майстрів.

  
Кельн варто відвідати хоча б один раз, щоб побачити й познайомитися з культурою цього древнього міста та створити собі чудовий настрій!