календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Панк – молодіжна субкультура, що виникла в середині 70-х років ХХ сторіччя у Великобританії.  Вирішальну роль у консолідації панків відіграв панк-рок, а тексти культової групи Sex Pistols стали своєрідним маніфестом цієї субкультури.

Ідеологія – анархія, прагнення до особистої свободи, неприйняття пануючих моральних норм і звичаїв суспільства. Принцип  DIY (скорочення від англ. «Do It Yourself» - «Зроби сам») – максимально незалежне існування від державних і комерційних структур.

Емблема – «А в колі», що означає «Анархія – мати порядку», символ, запозичений у попередніх анархістських рухів. 

Стиль життя – виклик, епатаж, провокація. Об’єднання в групи із внутрішньою ієрархією, заснованою  на традиційних чоловічих стереотипах, агресивному самоствердженні.

Мода – поєднання несумісного і агресивна сексуальність. Чорна шкіра і камуфляж, сітка і вініл, вузькі штани, важке армійське взуття або  кеди, провокаційні написи на футболках, спеціально розірваний одяг. Найвідоміший дизайнер панк-стилю – Вів’єн Вествуд.

Атрибути іміджу –  татуювання, пірсінг у всіх можливих і неможливих місцях. Нарочитий, майже театральний макіяж. Зачіски - незвичайних кольорів і форм, найвідоміша – гребінь-«ірокез».

Аксесуари - численні ланцюги і шпильки в якості прикрас, напульсники і ошийники з шипами, шкіряні рукавички з обрізаними пальцями, значки і нашивки з різними приколами або назвами груп.

 

Музика -  панк-рок - займає провідне місце в цій субкультурі. В ній поєднується соціальний протест, навмисно примітивна гра і агресивність. Із панк-року виросли сучасні музичні напрями – готик-рок, гранж, інді, нова хвиля, хардкор, емокор,  скакор та ін.   

 

Панки  стали своєрідним символом епохи економічної і соціальної кризи. В Україні активізувалися під час Перебудови (середина 1980-х р.), набувши тоді великого значення у розвитку культури, а зараз трансформувалися в інші напрями "неформальної" течії.

 

Що слухати?  

Ramones. Sex Pistols. Misfits

Що дивитись?  

Что смотреть? «Вища школа рок-н-ролу», «Клас 1984», «Punk not Dead»

Що читати? 

Крейг О’Хара “Філософія панку. Більше ніж життя”, Фред і Джуді Верморел “Sex Pistols: Справжня історія”, О. Аксютина «Панк-вирус в России» 

До речі!

Панк – (від англ. punk) – гниль, покидьок, негідник.

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі
X