Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Острів Бирючий — перлина Азовського моря

12.04.2021

Острів — це найзагадковіше місце на землі. Ще з давніх-давен ці таємничі місця притягували до себе мандрівників, оскільки ніколи не знаєш, що чекає тебе серед лісів, порослих чагарників, скелястих обривів або невідомих водних джерел. Щоб побачити цю неймовірну красу не обов'язково вирушати в далекі країни або в глибини океанів, адже саме так можна описати не менш цікавий, романтичний і екзотичний Бирючий острів в Херсонській області.
Про створення острова ходить легенда — нібито він був штучно створений Петром I, щоб захищати берега від ворожих нападів. Однак, найбільш ймовірно, що Бирючий острів з'явився цілком природно. Раніше острів був диким, але люди освоїли місцевість і зробили її куди більш жвавою. Якийсь час острів був центром рибного промислу — тут збиралися рибалки з різних куточків. Спеціально для них був побудований маяк, який знаходиться тут до цього часу. Завдяки джерелу прісної води, і правильно проведеної свого часу акліматизації, тут прижилося безліч невластивих цьому місцю рослин: дуби, тополі, акація, маслинові дерева, гледичія. Згодом дерева сильно розрослися, і сьогодні острів Бирючий, як казковий лабіринт, буквально порізаний лісосмугами. Колишеться ковила-трава, миготять головки льону, червоніють тюльпани, а в химерних заростях очерету будують гнізда диких качок.
Через деякий час на острові був заснований Азово-Сиваський заповідник — це головна визначна пам'ятка острова.
У 1928 р. із заповідника Асканія Нова на Бирючий Острів були завезені олені, яким місцеві умови припали до душі. В результаті число особин збільшилося настільки, що частину тварин переселили в степи Казахстану і на Кавказ. В умовах свободи нерідко можна зустріти зайців, ланей, лисиць, єнотоподібних собак, антилоп сайга, фазанів, а якщо пощастить — тарпанів і муфлонів. Природа острова дивує і заворожує!
Багато хто приїжджає сюди, щоб побачити диких тварин, які гуляють на свободі, а також помилуватися місцевою незвичайною флорою.
Але потрапити на територію Азово-Сиваського заповідника не так просто, тому про візит необхідно домовлятися заздалегідь.
Серед основних визначних пам'яток курорту, крім заповідника, варто відзначити скіфські кургани, згідно зі знахідками вчених є підстави вважати, що в цій місцевості мешкали царські скіфи.
Також дуже цікавим об'єктом є маяк. У цієї споруди своя, досить багата історія, спочатку він був дерев'яним, потім замінений на будівництво з цегли, під час війни був підірваний, тимчасово відновлено і в 1957 р. побудований заново, в тому вигляді, якому ми бачимо його зараз. У порівнянні з нестандартним генічеським побратимом, маяк Бирючий має більш класичну форму восьмигранної вежі. Складно пояснити, чому ці навігаційні споруди викликають у нас такий інтерес і певний душевний трепет. Можливо тому, що десь в глибині душі, багато хто з нас хотів би собі високу вежу з каменю, про яку б'ються штормові хвилі, а ви в цей час сидите нагорі, в теплі та слухаєте потріскування каміна і п'єте смачний чай ...
Бирючий острів — дивовижне місце з унікальною природою, оточене морем. Тутешні види залишать незабутні враження, а чисте морське повітря додасть сил і гарного настрою. Точно можна сказати, що другого такого місця знайти буде складно.
Острів є одним з природних чудес нашого краю, а закритість і якась аура таємничості тільки підігрівають інтерес у людей.