календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Всім відомо, що Фінляндія славиться великою кількістю пам'яток. Це красива країна. Крім усього іншого, тут просто фантастична рибалка, яку неможливо забути. На території країни є багато самих різних водойм, що відрізняються водою кришталевої чистоти і знайшли своє місце розташування серед величних лісів.
Жителі щасливої озерної країни, звичайно не відчувають нестачі продовольства, і вже ніхто не ловить рибу, щоб прогодувати сім'ю. Однак, дух рибного мисливця генетично передається фінам з покоління в покоління. Є приказка: що за фін, хто не вміє тримати вудлище в руках. Фінів можна зрозуміти — у них в країні мало не на кожного жителя по озеру або по річці. Захоплення чоловіків із задоволенням поділяють і вірні фінські подруги.
В наші дні для фінів рибалка — це перш за все спорт. Фіни по природі своїй люблять будь-які змагання, а рибальські змагання мають у них ще й глибокі традиції.
У Фінляндії проводяться змагання з підлідного лову, лову поплавцевою вудкою, тролінг (доріжці), ловлі спінінгом і ловлі раків. Змагання з підлідної спортивної риболовлі приваблюють найбільше учасників, найбільші з них збирають тисячі рибалок.
Влітку особливою популярністю користуються змагання з тролінг і їх сотні, а найвідоміше і найбільше з них - 24-х годинний рибальський марафон на веслах «Лососевий король озера Пурувесі» в Кесялахті. Титул «Лосовий король річки Тено» отримає той, хто зловить найбільшого лосося що вирує в течії річки в районі Верхньої Лапландії.
Чемпіонат Європи з ловлі лосося троллінгом (доріжкою) у Фінській затоці збирає численних учасників та глядачів в Гельсінкі.
На озері Оулуярви щорічно проводиться Чемпіонат Європи з ловлі щуки троллінгом, а на озері Лянгельмявесі Чемпіонат світу з ловлі троллінгом судака під назвою «Рённін Вето».
І ці «світові чемпіонати» та інші подібні заходи говорять про велику захопленість і ентузіазм фінських любителів спортивної риболовлі, а іноді навіть про досить сильний фанатизм стосовно свого хобі. У багатьох змаганнях можуть взяти участь всі охочі.
У цій країні щорічно проводиться 50 рибних ярмарків, де вам запропонують рибні делікатеси, свіжу рибу, різні рибні консерви й багато іншого. Найбільші заходи — це Ярмарки салаки в Гельсінкі й Турку восени, а також Рибний ярмарок в місті Тампере навесні та восени.
Любителі рибного лову й туризму відвідують виставки цієї галузі, які проводяться кілька разів на рік. Найвідоміші з них проводяться в Рііхімякі, Оулу і Куопіо. На виставках можна ознайомитися з різною продукцією, це спорядження, снасті, одяг, туристичні пропозиції та новинки даної області.
Найбільша кількість учасників і глядачів привертають спортивні змагання з підлідної риболовлі, організовувані в містечку з промовистою назвою — Каллавеси, (в перекладі «вода і риба»).
Або змагання в підлідному лові Pilkki в містечку Туурі (Пох'янма), яке проводиться неодноразово з лютого по березень.
Про серйозність рибальських змагань можна судити по призах, наприклад, призом переможцеві міжнародних і національних змагань буває автомобіль. Тисячі любителів порибалити можуть змагатися за головний приз — квадроцикл Yamaha Grizzly 350, а також інші призи (телевізор та домашній кінотеатр, коптильня для риби, мотор для човна або смартфон та ін.)
Міжнародну славу має національний конкурс Фінляндії на найбільшу рибу по п'яти номінаціях: окунь, судак, щука, сиг і форель. Взяти участь може кожен займаючись ловом у своєму улюбленому місці, сфотографувавши свій трофей у всій красі, і зафіксувавши його розміри.
Фіни із задоволенням викладають в інтернет відео і про інші свої рибні рекорди. Крім того, в країні ведеться офіційний реєстр Впійманих риб, куди кожен може занести свій «трофей».
Друга, не менш важлива роль риболовлі — данина фінської душі, насолода природою. Це особливий ритуал, метою якого є не стільки багата здобич, а насолода самотою, красотами річок і лісу, досягнення душевної гармонії. Рибна романтика.
Місяць, тиша, дерев'яний причал і ліхтарик на лобі для спостереження за процесом — чим не романтика? Або, навпаки, перші промені сонця, свіжість води, аромат трави ...
Тишу порушує лише пронизливий крик одного з фінських рибалок: «Кала!», Що означає, настав час буквально «змотувати вудки». Тобто один з рибалок зачепив рибу, а щоб витягнути її на берег, потрібно, щоб інші рибалки змотали свої волосіні, і хтось допоміг дістати сачком з води нелегкий видобуток.
Кожен другий фін, згідно зі статистикою складається в тому чи іншому рибальському суспільстві. Найбільші в країні федерації любительського рибальства в Фінляндії, Фінська асоціація рибалок, Федерація рибальства Природної історії.
Крім того, ідеями рибальства і відпочинку з вудкою займаються Інститут навколишнього середовища Фінляндії, а розповідають про це 5 журналів для рибалок.
І глядачі й спортсмени — всі фіни — рибалки незмінно слідують загальним рибальським законам, які колись передавалися від предків, а нині викладені в письмовому вигляді як КОДЕКС ЧЕСТІ фінської рибалки:
- цінуй всю рибу
— завжди відпускай дуже велику або молоду рибу
— не будь жадібним! Лови стільки риби, скільки зможеш з'їсти за раз
— не муч рибу, убий ту, що забереш з собою, решту тут же відпусти
— не смітити
— допомагай іншим рибалкам, радуйся чужому улову
Фіни не роблять зусиль, слідуючи цим законам.
Річ у тому, що отримали ці закони вони від Бога фінських Вод на ім'я Ахти. Пам'ятаєте вислів: як справи? Та не ахти ... Саме він, згідно з віруваннями й донині завідує водним господарством країни, підганяючи рибку до вашої вудці або ж навпаки.
Ахти присвячено безліч національних сказань, пісень з проханням гарного улову та вдачі. Дотримання законів водного царя, гостеприйманні фіни чекають і від гостей країни — туристів.
Відомо, що справжні рибалки завжди знайдуть тему для розмов і суперечок: вид риболовлі, снасті, приманки — розбіжності в думках неминучі. Але є одне твердження, з приводу якого розбіжностей не буде: Фінляндія — мрія будь-якого рибалки!

 

X