Мобільні телефони так міцно увійшли у наше буденне життя, що багато людей впадають в паніку, коли хоча б на деякий час залишаються без них. Фахівчині відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова провели для учнів старших класів ЗЗСО № 4 годину-роздум «Номофобія – хвороба XXI століття» на платформі ZOOM.
Присутні на заході старшокласники отримали інформацію про нову психологічну хворобу - номофобію. ЇЇ суть полягає в тому, що людина не бачить сенсу життя без гаджетів. Учні дізналися, як виявити мобільну залежність, якими бувають її види, які є ефективні заходи щодо усунення цього синдрому і як це впливає на здоров’я людини.
Присутні взяли участь у тесті «Чи страждаєте ви номофобією?» та зробили висновок, що електронні гаджети роблять життя простішим, але небезпечнішим для здоров’я людини. Тож, по можливості, краще насолоджуватися живим спілкуванням, гуляти на свіжому повітрі та проводити час із близькими людьми.
На жаль, номофобія — один із різновидів залежності. Як і будь-яка інша залежність, вона здатна викликати тривогу, соматичні прояви та сильно обмежує нас від здорового та комфортного існування. Якщо ви розумієте, що телефон зайняв провідну роль у вашому житті, варто звернутися до фахівців.