Напередодні Дня Європи фахівці відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А Лавреньова для старшокласників ЗЗСО № 4 провели захопливий історико-мистецький екскурс «Велична краса відродженого Нотр-Даму».
Захід відбувся онлайн, на платформі Zoom, і став справжньою віртуальною мандрівкою до серця Парижа – легендарного собору Нотр-Дам-де-Парі.
Під час екскурсу учні дізналися про драматичну й водночас величну історію виникнення одного з найвідоміших готичних храмів Європи. Молодь відкрила для себе маловідомі сторінки з минулого Нотр-Даму, дізналася, як у ХІХ столітті собор був на межі знищення і як письменник Віктор Гюго своїм романом «Собор Паризької Богоматері» буквально врятував пам’ятку від руйнування, пробудивши в суспільстві хвилю зацікавлення готикою та історією Франції.
Окрема увага була присвячена унікальній архітектурі собору: учні познайомилися з готичними арками, химерними горгуліями, величними дзвіницями та вражаючими скульптурними композиціями. Захоплення викликали розповіді про статуї апостолів, ангелів і фантастичних істот, про багатовікові дзвони, вітражі, що перетворюють світло на казку, і про величні колони, що підтримують цей архітектурний шедевр.
Учасники заходу також згадали трагічну подію – пожежу 15 квітня 2019 року, яка зруйнувала шпиль і частину даху собору. Втім, дух відродження Нотр-Даму не згас: завдяки зусиллям уряду Франції, меценатів з усього світу, архітекторів та реставраторів, відразу ж після пожежі розпочалося масштабне відновлення, що стало прикладом міжнародної солідарності та любові до культурної спадщини.
Під час заходу було продемонстровано відеоуривок із відкриття оновленого собору, який викликав щирі емоції і відчуття причетності до історії.
Онлайн-екскурс залишив по собі глибоке враження, надихнувши молодь на переосмислення цінності культурної спадщини та важливості її збереження.
Відеоекскурс мали змогу переглянути й старшокласники ліцею #6 та гімназії # 14 міста.
Такий формат заходів дозволяє поєднувати знання з емоціями, історію – з сучасністю, а минуле – з майбутнім.