Календар подій

 
 
 
 
 
1
2
21
22
23
24
26
27
29
30
 
 
 
 
 
 

Відеовернісаж «Магія гротеску Григорія Зозулі»

25.03.2025

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова продовжує знайомити своїх користувачів і не тільки з представниками мистецької еліти Херсонщини. Нещодавно фахівці інформаційно-бібліографічного відділу повідомляли про відкриття на сайті книгозбірні віртуальної галереї херсонського художника Григорія Івановича Зозулі. Роботи цього яскравого і самобутнього митця варті того, щоб їх побачило якомога більше людей, тож бібліографи вирішили презентувати творчість Григорія Зозулі для своїх читачів і користувачів соцмереж у яскравому і насиченому відеоформаті. У межах власного вебпроєкту «Краєзнавчі відеознайомства» та відеоциклу «Живопис без меж» створили відеорозповідь про митця та відеоекспозицію його живописних творів і декоративних виробів.

Першими до онлайн-вернісажу «Магія гротеску Григорія Зозулі» запросили учнівську і студентську молодь Херсона. На онлайн-платформі Google Class відеогалерею переглянули студенти гідрометеорологічного фахового коледжу та вищого професійного комерційного училища, а також учні гімназій № 6, 14 та ХЗНВК №11.

Григорій Зозуля – яскравий представник українського фантастичного реалізму, творець гротескових сюжетних композицій, пейзажист. За освітою він – професійний митець у сфері декоративно-ужиткового мистецтва, майстер з художньої обробки металу, яка стала для нього більше ремеслом ніж творчістю. Однак справжнім покликанням художника завжди був живопис.

Перш ніж дізнатися про історію успіху Григорія Зозулі на живописній ниві, учні та студенти побачили декоративні вироби Григорія Зозулі з металу, частина з яких стала справжньою окрасою Херсона. І це було для них неабияким відкриттям, адже більшість херсонців не знає, що саме Григорій Іванович є автором металевих фігур казкових героїв на фасаді херсонського театру ляльок та металевих гномів на годиннику в культовому дитячому кафе «Золотий ключик» (на жаль, знищеному в результаті ворожих обстрілів).

А потім глядачі поринули у магічний світ живопису Григорія Зозулі. Побачили серії багатофігурних гротескових композицій з життя українського села. Дізналися, що український селянський побут і звичаї стали основою переважної більшості сюжетів художника. Усі вони написані у власному, неповторному і впізнаваному стилі: поєднуючи реальне і фантастичне всуміш із гумором і доброзичливою іронією, художник створює самобутній і дивовижний світ, в якому «оживає» українська автентичність. Яскравим прикладом такого поєднання став цикл гротескових композицій Григорія Зозулі з фантастичними образами літаючого українського села.

Поряд із вигадливим сюжетами молодь побачила низку прекрасних українських краєвидів.

Також бібліотекарі продемонстрували учням і студентам електронний ресурс бібліотеки Художні віртуальні галереї серед яких є галерея живописних творів Григорія Зозулі. Тож, запрошуємо наших користувачів, усіх любителів фантастичного мистецтва і національного колориту до перегляду відео