У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва імені Б. А. Лавреньова відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «Бібліотечна лампа» на тему «Українська кондитерія: історія в кожній ложці цукру».
Під час заходу учасники мали змогу поринути у солодку історію розвитку кондитерських виробів в Україні. Любителі історії дізналися чим ласували в Київській Русі, якими смаколиками тішили себе ченці, яку революцію здійснив цукор, які старі фабрики досі існують в Україні і в Херсоні та про підприємців, які займалися цим бізнесом.
Особливу увагу приділили кондитерським традиціям Херсона. Присутні дізналися про те, як працювали кондитерські артілі, фабрики та магазини нашого міста. Так, в 1904 році в місті працювали 4 невеликі фабрики, на яких працювали підлітки та жінки і отримували 40 коп. на день, при тривалості робочого дня в 12 годин. У ті часи доступними солодощами для небагатих людей були пиляний цукор, продукція місцевих кондитерських артілей у вигляді півників-льодяників, або саморобних цукерок-тягучок на папірцях.
На початку ХХ століття у Херсоні існувало кілька кондитерських магазинів, що реалізовували серед іншої продукції цукерки. Привертали увагу вітрини кондитерських магазинів Горохова та Пембека (нині вулиця Європейська, 19), де віялом лежали плитки шоколаду від фірми «Жорж Борман», пачки печива виробництва фабрики «Блашкевич та Робінсон», безліч цукеркових коробок, яскраво розмальованих квітами, кішечками.
Захід пройшов у теплій та атмосферній обстановці, надихнувши гостей більше цікавитися історією рідного краю. Бібліотека завжди рада бачити нових відвідувачів та запрошує всіх охочих на наступні засідання клубу «Бібліотечна лампа»!