Календар подій

 
4
5
6
8
11
12
13
14
19
20
23
24
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Буяння фарб херсонських митців

30.09.2024

відеоекскурсія віртуальними галереями Лавреньовки

В умовах війни віртуальні галереї та виставки стали рятівним колом для молоді, що навчається онлайн, викладачів, бібліотекарів, музейників, краєзнавців, пересічних поціновувачів мистецтва, які знаходиться в окупації, у небезпечних прифронтових містах і селах, українців на інших континентах тощо.

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова багато років поспіль працює над створенням віртуальних галерей херсонських художників, де поряд із картинами відомих і професійних митців можна побачити роботи аматорів, які теж мають чимало шанувальників.

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, який щорічно відзначається 30 вересня, фахівці інформаційно-бібліографічного відділу запропонували своїм користувачам (і не тільки!!!) здійснити ознайомчу відеоекскурсію до цього мистецького онлайн-майданчика, що знаходиться на краєзнавчій сторінці сайту книгозбірні.

Знайомство з експозиціями відбулося онлайн, у цікавому і яскравому відеоформаті на основі відеоролика із циклу «Живопис без меж», створеного  у межах вебпроєкту Лавреньовки «Краєзнавчі відеознайомства».

Першими до перегляду експозицій на платформі ZOOM та Google Клас запросили учнів і педагогів Херсонського ЗЗСО № 4. Також до відеоекскурсії у Google Класах приєдналися школярі херсонських ЗЗСО № 53 та гімназії № 6.

Спочатку авторка зробила огляд усіх віртуальних експозицій. Розпочали з галереї, присвяченої живописній творчості Анатолія Кичинського - українського поета і художника, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, майстра настроєвих пейзажів і натюрмортів.

У наступній експозиції глядачі побачили роботи представниці наївного живопису Олени Рибальченко. Дізналися, що ця художниця-самородок, не маючи художньої освіти, створила безліч картин за мотивами українського фольклору, а понад усе обожнювала малювати українські пісні.
Відвідали віртуальну галерею професійного митця Василя Боженка, роботи якого прикрашають низку українських музеїв і приватних колекцій.
Побачили експозицію Віктора Хмеля - відомого серед херсонців краєзнавця, журналіста, справжнього метра жанрової карикатури й живописця. Особливо зацікавили молодь комічні малюнки Віктора Хмеля із циклу «Старий Херсон».

У віртуальній галереї Світлани Юр'євої побачили роботи із найбільш популярних артпроєктів художниці, серед яких  вирізняється серія акварельних малюнків із побутовими сюжетами про українських військових «П’ятдесят відтінків зеленого». А ще дізналися про незвичайну і цікаву колекцію робіт Світлани «Королівство сну», що відкриває перед нами чарівні, таємничі, і навіть кумедні миті життя, які ми проводимо уві сні.

Зазирнувши до віртуальної експозиції відомого херсонського художника й архітектора Олександра Степаненка, побачили його роботи з краєвидами старого Херсона. Дізналися, що під час російської окупації митець залишився у рідному місті й безперестанку малював Херсон.

На завершення експрес-екскурсії запросили усіх бажаючих до перегляду оглядового відеоролика, у якому демонструються вибрані живописні твори із віртуальних галерей Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова.

Усі ми розуміємо, що жодна експозиція онлайн ніколи не замінить нам вражень від відвідування виставки художника наживо. Водночас, віртуальні галереї мають і  суттєву перевагу, адже експонують зібрані воєдино художні роботи, які розпорошені у нетрях інтернету, соцмережах та приватних колекціях. Бібліотекарі не припиняють пошукову роботу та постійно поповнюють експозиції новими творіннями неповторних майстрів Херсонщини.

Тож, запрошуємо учнів, батьків, студентів, педагогів, бібліотекарів, усіх, кого зацікавила творчість херсонських художників, до відеоекскурсії «Буяння фарб херсонських митців»:  

А також своїх відвідувачів чекають Художні віртуальні галереї Лавреньовки.  Приємного перегляду!

X