календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Неміфічні кімерійці

26.02.2024

Працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова провели для учнів гімназії № 6 в межах  краєзнавчих студій «Таємниці давнього степу»  подорож у минуле «Неміфічні кімерійці» на платформі ZOOM.

Під час заходу  присутні дізнались, що кімерійці - один з найдавніших народів України, який населяв територію Північного Причорномор'я та обидва береги Керченської протоки в X-VII століттях до н. е.  Про них як про вправних воїнів, що ходили у походи до Малої Азії (Лідія, Каппадокія, Ассирія), ще у VIII ст. до н.е. згадували ассирійські, вавилонські, урартські та грецькі писемні джерела. Найдавніші згадки про кімерійців є у славетного поета Гомера, в «Одіссеї» ці кочовики вже названі кімерійцями. 

Особливо зацікавили гімназистів відомості про побут та  культуру кімерійців, які були чудовими вершниками, майстерними лучниками й вміли точно стріляти просто з сідла. Українські літописи називали їх кимбрами.

Кімерійці  створили першу власне кочову культуру в цьому регіоні й були першими, хто почав виплавляти з болотної руди залізо та широко використовувати його в промислових цілях. Цей народ мав свої кузні й ковалів, які виготовляли залізні та сталеві мечі і кинджали, найкращі на той час у Стародавньому Світі. Їхні майстри робили кінські вудила, наконечники стріл, прикраси тощо.

Наприкінці заходу учням було представлено перегляд літератури за темою заходу. Кімерійці вели досить активну діяльність на історичній арені, вони впливали на історичний розвиток інших народів Східної Європи та Передньої Азії. Це значить, що кімерійці є предметом вивчення не лише для дослідників історії України, а й для вчених, що займаються вивченням історії євразійських народів.


X