Календар подій

 
4
5
6
8
11
12
13
14
19
20
23
26
27
29
31
 
 
 

Краєзнавчий етюд про Дніпрову Чайку

07.02.2024

Дніпрова Чайка – знана та цікава постать в українському літературному просторі. Її життєвий i творчий шлях був сповненим радісних емоцій, романтичних надій, жорстоких розчарувань, гірких потрясінь і пройшов у боротьбі за ствердження індивідуального «я». В межах декади філології Голопристанського ліцею № 2 для учнів старших класів фахівцями відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова було проведено краєзнавчий етюд «Дніпрова Чайка. Вільна птиця» на платформі ZOOM.

  

Учасники заходу дізналися про життя і творчість відомої української письменниці. Дитячі роки   її пройшли  на Херсонщині та в Одесі. У ній рано розвинулися літературні інтереси й схильність до самостійної творчості. В автобіографічних матеріалах письменниця згадувала, що до семи років «уже прочитала багато книжок батькових і почала складати деякі вірші, наслідуючи чогось індостанських поетів». У літературі її приваблювали класики античності, Шіллер, Байрон, Шевченко. Завершила свою освіту Людмила Березіна в одеській  приватній гімназії Ганни  Піллер, що готувала педагогів початкових шкіл. Відразу після її закінчення у 18-річному віці, незважаючи на  спротив батька, розпочала вчителювати: спочатку як приватний педагог, потім – як викладачка сільських шкіл Херсонської губернії.

  

Ліцеїсти  дізнались, що свій  псевдонім письменниця вибрала, виходячи з українознавчого спрямування своїх творів. Дніпрова Чайка – це символ  свободи не тільки особистої, а й усього українського народу, для якого вона писала.. 

  

Не менш цікавою було висвітлення її літературної діяльності. Дніпрова Чайка працювала у багатьох жанрах: добре відомі її вірші, п'єси, казки, оповідання, нариси, лібрето дитячих опер. Основу творчості Дніпрової Чайки складають ліричні поезії. Вірші Дніпрової Чайки переважно присвячені жіночій долі, а точніше – жіночій недолі. Вона розповідає про біль і страждання жіночої душі, про те, які негаразди й складнощі випадають на долю жінки, про залежність жінок, їхнього становища у сім’ї та в навколишньому середовищі від багатьох обставин,  про те, які біди доводиться їй пережити та перетерпіти.

Зустріч була пізнавальною, цікавою та викликала хвилю позитивних емоцій.

X