Працівники соціокультурного відділу Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова провели черговий літературно-історичний онлайн-салон «Бібліотечна лампа», темою якого стали поштові листівки. Зустріч відбувалася на платформі ZOOM.
Цього разу присутні на заході дізнавались, коли і за яких обставин з'явилися у світі ці красиві картинки, що приносять радість усім, хто їх отримує. Поштовхом до винаходу листівки стала потреба в спрощенні способу передачі інформації. Перша згадка про листівки датується 1777 р., коли французький журнал «Almanach de la petite poste de Paris» повідомив: «Пошта пересилає гравіровані поштові картки без конвертів, тому розміщена на них кореспонденція доступна для всіх».
Особливо цікавою для любителів історії стала інформація про те, що в ті часи поштова листівка сприймалася як дарування художньої мініатюри. Її унікальність зумовлювалася тим, що на зворотному боці було особисте звертання, яке зберігало тепло рідних чи дружніх рук. Зустрічалися листівки гігантські та зовсім маленькі, з матерії, дерев’яні, з візерунковими вирізами, ароматні, що звучать...
Не оминули своєю увагою і херсонські видові поштівки початку 20-го століття. Херсон був представлений місцевими виданнями Ф. А. Бірнстайна, Л. А. Золотарьова, Маркуса Заранкіна, Я. Я. Мендельсона. Неможливо переоцінити значення цих поштових послань для нащадків, для істориків, краєзнавців, архітекторів та всіх тих, хто небайдужий до історії свого міста.
Вечір пройшов у теплій та доброзичливій атмосфері, залишив у присутніх позитивний та піднесений настрій.