9 та 10 листопада до Дня визволення Херсона від російських окупантів Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова на платформі Google Meet запропонувала учням Херсонського обласного ліцею ХОР та студентам Херсонського вищого професійного комерційного училища літопис окупації “Прапор свободи”.
Фахівці книгозбірні розповіли про день 11 листопада 2022 року, який увійшов в історію як день звільнення Херсона від російських окупантів, коли до міста зайшли частини ЗСУ і в центр міста почали виходити жителі з українськими прапорами. Пригадали, що пережило місто та його мешканці й з чого все почалося.
Також повідомили, що літературний фронт у сьогоденних умовах жорстокої російсько-української війни тримають багато культурних діячів, науковців та письменників. Учасники заходу познайомились з романом-хронікою «Окупація» херсонської поетки, засновниці «Поетичної шафи» у Херсоні Альони Мовчан та збіркою «Незламний Херсон» херсонського поета Михайла Олійника, до якої увійшли вірші про незламність херсонців у боротьбі за свободу. Згадали й книгу "Сни про Херсон" Артема Петрика, в основу якої покладено записи в щоденнику, який автор вів у період окупації, під час звільнення міста та в перші тижні потому.
Молодь також дізналась про проєкт «Герої без зброї», що зробив великий тур містами України і завдяки донатам зібрав кошти на потрібне рятувальникам обладнання. Ще переглянули відеоролик “Херсон нескорений” про масштабні мітинги проти російської окупації з гаслами «Херсон — це Україна», трейлер документального проєкту "Вікно в Херсон", головним героєм якого є Артем Петрик, та послухали пісню “Назад додому” на слова Михайла Олійника.
Наприкінці заходу бібліотекарі подякували та вклонилися кожному, завдяки кому у Херсоні лунає “Ще не вмерла України”, і хто віддав своє життя за те, щоб цей день настав. Та наголосили на тому, що Херсон є і буде УКРАЇНСЬКИМ!