календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Авантюрні пригоди адмірала Карла Нассау-Зігена

09.09.2022

8 вересня працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова провели онлайн краєзнавчий салон «Бібліотечна лампа» на платформі ZOOM.

Героєм розповіді став Карл Генріх Нікола Оттон Нассау-Зіген – принц німецької католицької герцогської лінії Зіген, контр-адмірал, дипломат, мандрівник, командуючий гребною флотилією на Дніпровському лимані.

Присутні на заході дізнались про життя  принца, що було низкою пригод, дивовижнiших одна за одну. Йому виповнилося трохи більше 16 рокiв, коли він у складі експедиції французького мореплавця й дослідника Бугенвiля здійснив подорож навколо світу. Мандруючи пустелею,  юнак виявив відвагу, яка нагородила його iменем "приборкувача потвор". Пізніше Карл брав участь у кількох воєнних конфліктах, які спалахували час від часу на теренах Європи. Проявив себе як відважний воїн і був нагороджений багатьма військовими нагородами. Завжди войовничий, завжди в дiї, вiн об'їхав свiт з одного кiнця в iнший. Казали, що йому необхідно адресувати листи туди, де проходять великi шляхи.

Любителі історії з подивом дізналися про заповіт, який написав Карл Генріх за кілька годин до смерті. Ось, зокрема, лише кiлька рядкiв з цього документа: «Я бажаю бути похованим у Тиннi без нiякої помпи тиннянським священиком через три днi пiсля моєї смертi на дiлянцi землi у п'ятдесят квадратних крокiв, яка знаходиться бiля цвинтаря, i де у майбутньому нiхто не може бути похованим. Я засновую два посаги по три сотнi флорентiв кожен для двох дiвчат, якi будуть виходити замiж кожного року в Тиннi за умови, що тиннянськi дiвчата будуть вирощувати квiти на дiлянцi землi в п'ятдесят квадратних крокiв, де я буду похований. Це будуть дванадцять найбiльш поважних селянок Тинни, якi обиратимуть двох дiвчат для видачi замiж у рiчницю моєї смертi. Вибiр на користь дiвчат залежатиме вiд умiння й старанностi, з якими вони вирощуватимуть квiти на моїй могилi".

 

Принц Нассау-Зіген був частиною історії нашого краю. У цій особистості в повній мірі втілився західний характер, який спонукав перетинати океани і брати участь у чужих баталіях в пошуках золота і слави. Солдат, авантюрист, мандрівник, моряк і адмірал, він був сином своєї епохи - блискучого, кривавого, легковажного, пропахлого вишуканими парфумами й порохом XVIII століття.

Протягом вечора  панувала тепла, невимушена атмосфера добра та радості від зустрічі любителів історії рідного краю.


X