Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Херсонські пригоди герцогів Вюртемберзьких

14.07.2022

14 липня працівники відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А Лавреньова провели онлайн краєзнавчий салон «Бібліотечна лампа» на платформі ZOOM.

 Героями розповіді стали герцоги Вюртемберзькі -  майбутній перший король вюртемберзького королівства та його молодший брат принц Карл Фрідріх Олександр, які були причетні до історії Херсона наприкінці 18-го століття. 

Присутні на заході дізнались про життя і діяльність принців,  направлених до Херсона військовим комендантом Херсонської фортеці.  Це були саме ті часи, коли Херсон охопила епідемія чуми у 1783 році. Любителі історії зацікавились, яким чином ця хвороба прийшла в Херсон. Одна з версій говорить, що турецькими вояками були використані спеціально заражені щури, тобто це було перше використання біологічної зброї на теренах Херсонщини. Півтора місяці тривала звичайна генеральська служба принца у Херсоні.  Генерал-поручику герцогу Вюртемберзькому була дарована "жирна" земля в районі Садово-Дар'ївки, яка пізніше відійшла до Фалєєва, а після його смерті - до Комстадіуса.

Учасники зустрічі з цікавістю прослухали інформацію про ще одного принца Карла Фрідріха Олександра. І якщо Фрідріха I не любили за його поганий характер і поведінку, то другий принц був загальним улюбленцем. У1785 році приїхав Олександр на нову батьківщину, в той час йому було 15 років. Відразу ж отримав чин генерал-майора та своє призначення до Маріуполя! Невгамовний характер, чесність і здоровий глузд молодого хлопця підкорили всіх оточуючих. Маючи високопоставлених родичів, не зважав на це  і героїчно бився з ворогами. Він був убитий під фортецею Кілія в 21 рік.

Принца Вюртемберзького спочатку було поховано в Галаці. Пізніше його перепоховали в огорожі Катерининського собору у Херсоні.

Протягом зустрічі панувала тепла атмосфера, пронизана гарним настроєм та позитивними емоціями. Учасники краєзнавчого салону в черговий раз відкрили для себе нові сторінки історії рідного краю.

 

X