календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Читання в цифровому світі: обласний семінар в Лавреньовці

30.11.2021

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова 30 листопада 2021 року провела обласний  семінар  «Бібліотека як промоутер читання: пошук нових горизонтів» в режимі Zoom-конференції для бібліотекарів юнацьких структурних підрозділів бібліотек територіальних громад Херсонської області та закладів освіти.

Поспіль майже п’ять годин бібліотекарі Херсонщини разом шукали відповіді на важливе питання: як зробити читання невід’ємною частиною життя сучасної молоді? Завдяки вдалому добору кола тем і спікерів, можливості поспілкуватися, поділитися досвідом семінар вийшов живим, цікавим і корисним.

Директор Державної бібліотеки України для юнацтва  Георгій Саприкін  у своєму вітальному слові наголосив на тому, що бібліотекам важливо донести думку про користь читання до молоді, залучаючи для цього як традиційні, так і сучасні формати роботи.

Начальниця відділу підтримки бібліотек та книговидання Українського інституту книги Тетяна Попова  поінформувала учасників семінару про результати реалізації  програми поповнення бібліотечних фондів у 2018-2021 роках, плани на майбутнє й нові гранти, про те, як подати заявку на отримання книг.

Імерсивна антилекція «(Не)видимий: історія одного письменника»  від команди молодих фахівців Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки: завідувачки відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Анастасії Літашової, провідного методиста Олександра Букрєєва  та провідної редакторки Юлії Дубової викликала неабияку зацікавленість слухачів і  зібрала багато відгуків в чатах. Вони наочно показали, як техніка імерсивних технологій вчить критичному мисленню щодо сприйняття інформації та може стати новим форматом в промоції читання.

 

З фахової інформації кандидатки філологічних наук, дослідниці психології читання  Юлії Джугастрянської «Читання у цифровому світі – рудимент чи інструмент?» дізналися про вплив читання  на розвиток і формування мозку та пам’яті дітей і підлітків в цифровому світі.

Катерина Білоконь - голова молодіжної ради при Херсонській обласній державній адміністрації зупинилась на деяких аспектах підготовки обласної програми «Молодь Херсонщини 2022-2025», розповіла про молодіжні заходи, які відбудуться найближчим часом, та запросила бібліотекарів до співпраці.

Фахівці Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Ірина Тарадименко, завідувачка науково-методичного відділу, та Ольга Козаченко, головна методистка, презентували поетичний стрім «Пам’ять має могутню силу…», присвячений загиблому під Іловайськом Роману Набєгову, познайомили з результатами обласного опитування «Покоління Z і книга: що читає херсонська молодь».

  

Мозаїка досвіду «Бібліотечні перегони» представила творчі знахідки бібліотек України та Херсонщини щодо промоції читання. Серед найяскравіших виступів -  професійний сторітелінг директорки Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р. Іваничука Тетяни Пилипець  «Шок як культурна стратегія промоції читання». Зацікавили аудиторію «Скадовські бібліотекарі – агенти промоції читання 2021» методистки комунального закладу «Скадовська міська публічна бібліотека»; розповідь про новий формат бібліотечного проєкту «Замов письменника» директорки  комунального закладу «Публічна бібліотека Великоолександрівської селищної ради» Ірини Кравець; презентація «МоNоLіtClub: об’єднані книгою» від бібліотекаря відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова Станіслава Коваленка. 

  

На семінар зареєструвалося 150 учасників із 110 населених пунктів Херсонщини, пряма трансляція на ютуб-каналі бібліотеки зібрала 370 переглядів.

Сподіваємось, що учасники використають креативні ідеї, з якими познайомились під час семінару, для просування читання в молодіжному середовищі. 
 


X