Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
25
26
27
28
29
30
 

Кіно, народжене Україною

13.09.2021

Що ми з вами взагалі знаємо про українське кіно? Мабуть, не багато. Проте, з кожним роком кількість українських фільмів зростає, і вони стають все більш затребуваними як українським глядачем, так і на престижних міжнародних фестивалях.        

Саме тому до Дня українського кіно, який щорічно  припадає на другу суботу вересня, Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова організувала низку цікавих заходів для молоді в межах Дня інформації «Кіно, народжене Україною»

У своїх розповідях бібліотекарі зосереджували увагу школярів на те, що книга є першоджерелом для створення екранізації. Письменники пишуть книги, сценаристи перетворюють їх у фільми, а режисери ті фільми знімають. 

Так, бібліографи книгозбірні до цієї події підготували та видали довідник, який має назву «Кіноскарби з відзнаками». Це вже третє видання із серії «Ми – українці».

Основу довідника склала інформація про 50 вітчизняних художніх та декілька анімаційних фільмів, створених за мотивами творів українських письменників і удостоєних міжнародних та українських нагород і охоплює період від 1960-х до початку 2020-х років. 

  

Оскільки шість художніх творів, які увійшли до обов`язкового читання за  шкільною програмою у 5-8 класах, є в довіднику, книгозбірня на презентацію видання запросила саме  восьмикласників ЗЗСО№ 55, які вже вивчали ці твори. У грі-вікторині «Вгадай автора екранізованого твору» школярі з зацікавленням відгадували назви кінострічок та авторів художніх творів, найвідоміших акторів та їх ролі у стрічках, порівнювали художній твір і кінороботу. 

Відділ мистецтв Лавреньовки вирішив презентувати для учнів 8-А класу Херсонської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 55 кіномозаїку «Дивись українське – твори своє майбутнє», в якій представлені українські фільми, що саме  підкорили у 2020-21 роках великий екран кінотеатрів, а також ті, які вийдуть в прокат у 2022-ому. 

Українські студії продовжують опановувати нові жанри та відкривати горизонти міжнародного співробітництва. Вони не тільки зросли кількісно, вони стали різноманітнішими. 

Кінострічки, які показані в презентації мають свою суть, наприклад:  «Черкаси», «OLGA», «Наші котики» -  нагадують нам про війну  в нашій країні; «Мої думки тихі», «Пульс» - звертають увагу на мрії сучасної молоді та різні способи і шляхи їх здійснення; «Скажене весілля», «Нереальний КОПець» розповідають про будні в жартівливій формі.

Молодь, переглянувши уривки фільмів, була вражена наскільки можуть бути цікаві саме вітчизняні кінофільми. Як цікаво переплітаються сюжети, а також відображені проблеми,  які хвилюють все суспільство..

Можна сказати, що учні відкрили для себе світ українських кінематографії та обрали найкращий із всіх для власного перегляду у вільний час.

Працівники відділу  абонемента книгозбірні підготували та провели  для учнів 6-х класів Антонівської гімназії № 21 Херсонської міської ради кінотеку «Книга на екрані».  

Бібліотекар Березинська Тетяна розповіла школярам про  українське кіно, його історію і розвиток, видатних акторів і режисерів. Українська школа кіно виховала таких відомих митців як Олександр Довженко, Богдан Ступка, Леонід Биков, Іван Миколайчук, Ада Роговцева, Амвросій Бучма та багатьох інших.

Учні ознайомилися з відомими українськими книжками, за якими талановиті режисери зняли свої геніальні фільми. Серед них твори Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» (режисер Володимир Городько), Лесі Українки «Лісова пісня» (режисер Віктор Івченко), Пантелеймона Куліша «Чорна рада» (режисер Микола Засєєв-Руденко), Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків» (режисер Сергій Параджанов) та інші твори, які є класикою українського кінематографа. 

Особливо дітей зацікавили уривки сучасних українських фільмів:  «Нескорений» (режисер Олесь Янчук), «Поводир» (режисер Олесь Санін), «Кіборги»( Ахтем Сеїтаблаєв), «Чорний Ворон» (Тарас Ткаченко) та інші.

Найбільш інтригуючим став фільм режисера Бата Нідич «Століття Якова»,  створений телеканалом «1+1», екранізація однойменного роману Володимира Лиса. Автор роману, за мотивами якого було відзнято серіал, є  лауреатом української літературної премії «Коронація слова».

В межах Дня інформації, бібліотекарі  читальної зали провели для учнів 9-А класу ЗЗСО № 34 інформаційну годину на тему «Українці в Європі: три емігранти, які стали зірками німого кіно». Школярі дізнались, що український кінематограф бере початок ще з кінця ХІХ століття. Працівники книгозбірні розповіли про видатних режисерів тієї епохи, ознайомили учнів з трьома акторами-емігрантами, що були вихідцями з України: Володимиром Стрижевським, Ксенією Десні та з Олександром Гранахом.

Учням було запропоновано переглянути уривки з відомих фільмів, де грали вищезгадані актори: «Революціонер», «Вежа мовчання», «Чорна пантера і білий ведмідь». Старшокласники уважно слухали, зацікавлено переглядали відео німого кіно.

 

Завершився День інформації цікавою зустріччю в кав`ярні «Дон Марко» з «фатальною жінкою» німого кіно, зіркою бродвейських підмостків, легендою Голлівуду – під назвою «Алла Назімова – жінка-хамелеон». Це спільний проєкт бібліотеки і кафе із циклу кінематографічних вечорів «Cinema hall». 

Поціновувачі мистецтва німого кіно зібрались на затишній терасі кафе «Дон Марко» для зустрічі. Присутні поринули в епоху німого кіно і провели теплий осінній вечір в традиціях початку ХХ століття. Відвідувачі дізнались про мало кому відомі сторінки життя актриси, її стосунки з відомим скандальним театральним режисером і актором Павлом Орленевим, переглянули ретроспективу фільмів за її участі з відомими акторами - Чарльзом Бріантом та Рудольфо Валентино. 

 

Особливо вразив кіноманів уривок з фільму “Саломея” за п’єсою Оскара Вайлда, в якому актриса спробувала себе у якості сценаристки і режесерки. Весь вечір лунала чарівна музика тих часів та створювала гарну атмосферу зустрічі.

 

Сподіваємось, що кожен відвідувач заходів Дня інформації «Кіно, народжене Україною» збагатив свої знання про вітчизняне кіно та вибрав на свій смак фільми, які варто переглянути.  

X