календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Школярам про перлини архітектури Київської Русі

25.01.2021

Медіастудія «Мистецтво у просторі і часі» відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова  2021 рік розпочала з історико-мистецького екскурсу «Храми Київської Русі», проведено в онлайн-форматі для учнів 11-А класу школи №55 Херсона.

Старшокласники познайомились з яскравою сторінкою в історії культури Київської Русі, яким виступає архітектурне будівництво, зосередивши увагу на Х столітті. Адже саме в цей час розпочався новий етап у розвитку монументального  кам’яного зодчества, що стало складовою європейської архітектурної традиції.

Невеличкі відеозамальовки відкрили для молоді красу і велич перлин архітектури того часу. Насамперед, славетного собору Святої Софії Київської – унікальної пам’ятки української архітектури і монументального живопису  ХІ ст., однієї з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичного центру Київської митрополії.   

Школярів вразили велич і масштаби споруд Києво-Печерської лаври, які поєднують витончені смаки давньоукраїнських майстрів та візантійський стиль будівництва. Оглядове відео з висоти пташиного польоту передало відчуття грандіозності монастиря, а відблиски численних золотих куполів та дзвінниць лаври засліпили очі. 

Стародавні храми доби України-Руси – безцінний спадок сивої давнини, унікальне явище світової культури. Під час заходу  увазі школярів запропонували лише найбільш цікаві та яскраві сторінки давньоруського мистецтва. Знайомство з архітектурною спадщиною України інших століть продовжиться надалі у межах роботи медіастудії «Мистецтво у просторі і часі» в співпраці зі вчителем мистецьких дисциплін школи № 55 Поліною Кізенко.

Познайомитися з відеоматеріалами заходу  «Храми Київської Русі» можна за посиланням    


X