календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Затишна старовина зимового Херсона

11.01.2021

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова продовжує цикл краєзнавчих онлайн-заходів для молоді міста. Працівники відділу соціокультурної діяльності  запропонували учням школи № 4 ознайомитися з традиціями святкування Різдва в старовинному  Херсоні. До їхньої уваги була представлена віртуальна краєзнавча розвідка «Затишна старовина зимового Херсона». 

Різдво в Херсоні відкривало низку новорічних веселощів, вечорів, концертів і балів-маскарадів. Ялинка, яку прикрашали у переддень Різдва в заможних будинках Херсона, була недешевим придбанням. За традицією ялинку оздоблювали переважно солодощами та фруктами, робили це потай від дітей після різдвяної всеношної служби. Популярними прикрасами були і паперові іграшки у вигляді карет, тварин, янголят. 

Підготовці до Різдва в дореволюційному Херсоні приділяли велику увагу. Передріздвяні випуски газет рясніли рекламними оголошеннями про отримання магазинами на Суворовській «икры черной и красной, наваги, рябчиков, тетеревов, угрей, семги, копчушки, окороков и других продуктов высшей гастрономии». 

Херсонські газети  повідомляли також про час початку літургії в церквах. У перший день Різдва Христового у місті зазвичай відбувався парад. Відвідавши богослужіння в храмах, херсонці цілком віддавалися святковим веселощам. Вражали уяву прикрашені коні в теплих в’язаних червоних попонах з китицями, багато розписані сани і дуже красиве тепле хутро, яким візник укутував пасажирів. Зими в Херсоні тоді були сніжними, тому на санях їздили в гості, на бали і маскаради. 

Крім масових гулянь, поширені були і приватні візити в святкові дні. Чоловіки в обов'язковому порядку повинні були відвідувати начальство, родичів і знайомих. Такі короткі візити тривали не більше 15 хвилин: гість просто заходив в будинок, вітав і дарував подарунки, а у відповідь отримував від господарів частування. 

Ось так відзначали Різдво в Херсоні. Багато з цих традицій були перейняті і перетворилися на новорічні, деякі збереглися і дійшли до нас без змін, а якісь  назавжди пішли разом з тією епохою. Але і до цього дня Різдво залишається світлим святом, яке супроводжує особлива атмосфера тепла і благодаті. 

Дізнатися більше ви можете за посиланням


X