календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ах сінема, сінема…

31.07.2020

29 липня в креативному просторі «Ампір» відбувся вечір німого  кіно «Дивовижна історія кінематографа», яким розпочався  краєзнавчо-культурологічний проєкт Марини Тарасової та  підприємців  Єфименко. Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова долучилася цього заходу, представивши ретро-мозаїку «Ах, сінема, сінема…» 

Поціновувачів кіномистецтва запросили здійснити віртуальну подорож в історію «сінематографа». Патент на цей винахід був виданий в лютому 1895 року. Вже 22 березня в Парижі пристрій було представлено публіці, а 28 грудня в одному із залів «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинів відбувся перший комерційний кіносеанс для глядачів. Існує неофіційний міф, що кінематограф народився саме в цей день. Впродовж вечора були представлені знаменні віхи в історії кіномистецтва, а також деякі уривки з перших кінокартин.

 

На зорі розвитку кінематографа, його спробували зробити елітарним. Кіно демонстрації влаштовували в шикарних ресторанах і кафе. При цьому  глядачі купували квитки на певні сеанси, ввічливі служителі проводжали їх у гардероб і туалетні кімнати, а в перерві можна було перекусити. Присутнім пропонували різні делікатеси і дороге шампанське.

Організатори проєкту, намагаючись відтворити атмосферу тієї епохи, підготували для наших гостей сюрприз - страву вінтажної кухні «Груша в хересі», про історію і технологію приготування якої цікаво розповіла Інна Єфименко. 

Чарівний світ кіно підкорив весь світ, і на початку ХХ століття увірвався у життя херсонців, міцно ставши "єдиним світлим місцем" в усьому Херсоні. Цікаві факти історії виникнення кіно в Херсоні були відображені в ретро-мозаїці.

Друга частина  вечора була  присвячена королеві німого кіно Вірі Холодній. Розповідь про її життя супроводжувалась показом уривків фільмів, музикою, фото.

 

Кінематограф і мода завжди були нерозривно пов'язані між собою. Фотографії "екранних красунь" захоплювали уяву модниць з усього світу. Поступово об'єктом для наслідування став не тільки макіяж зірок, але і їх зачіски, фігури та манера одягатись... 

Родзинкою вечора стала міні-вистава «Ретро мода», учасницями якої були моделі Ольги Ковальової. 
 


X