Впродовж тижня працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова провели цикл заходів для школярів м. Херсона «Безпека в соціальних мережах» до Дня Безпечного Інтернету.
Фахівці Інтернет-центру з дискусією «Особливості screen-to-screen комунікації» навідалися до учнів 5-7 класів ЗОШ №16.
Впродовж заходу школярі, задля кращого розуміння правил поведінки та спілкування в соцмеражах, «створили» власні мережі для спілкування за вподобаннями. Утворивши декілька груп, вони розробили для своїх мереж цифровий кодекс, для чого проаналізували та засвоїли певні правила спілкування screen-to-screen.
Інформпортал «#STOPБулінг: віртуальний світ без агресії» від працівників відділу абонемента розкрив учням 8-х класів ЗОШ № 41 причини виникнення кібербулігу, його різновиди й ознаки. Бібліотекарі порадили, як діяти, якщо ви зрозуміли, що над вами знущаються, розповіли про основні правила захисту від нього та закликали обов’язково, не соромлячись, звертатися за допомогою до дорослих. Зацікавили школярів данні опитування ЮНІСЕФ про шкільний булінг в Україні та «Як виявити ознаки кібербулінгу» і «Ютуб про кібербулінг».
Тему кубербулінгу обговорювали й учні ЗОШ № 54 у ході відкритого лекторію «Фокус на факти», що відбувся у читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова. Спілкувалися зі школярами заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Іпатенко Олена Вікторівна та начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Аболончикова Лариса Павлівна. Фахівці повідомили, що діє національна дитяча «гаряча» лінія, на яку школярі можуть телефонувати у випадку, коли стали жертвою кіберцькування й самостійно не можуть знайти вихід.
З відеороликів підлітки також дізнатися про те, як вберегтися від інтернет-загроз і що загрожує самим булерам.