календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

До Дня козацтва

13.10.2014

Про українське козацтво, Запорізьку Січ  вже написано і сказано багато. Впродовж кількох сторіч триває дискусія щодо історії його зародження і розвитку. Актуальним залишається засвоєння українською нацією, насамперед її молодим поколінням, волелюбного духу наших предків, виховання у сучасних українців гордості за славетні здобутки нашої історії.

Напередодні Дня українського козацтва у читальній залі Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова проведено свято-гру «Лицарі українських степів», учасниками якої стали  учні ЗНЗ №55 та гімназії №1.

Бібліотекарі розповіли школярам про історію свята, життя, звичаї та традиції українських козаків, представили цікаві  відеосюжети та уривки з  художніх і документальних фільмів.

Хлопчаки і дівчата взяли участь у конкурсах на спритність, дотепність та швидкість. Родзинкою програми стала козацька естафета «Одягни козачка». Переможці отримали солодкі подарунки та гарний настрій.

Відділ абонемента пропонує увазі читачі виставку-знайомство, за назву якій слугує відомий вислів Вольтера  «Козаки - найдивовижніша нація в світі».         Розділ «Сини Твоєї Батьківщини…» зібрав галерею портретів найвідоміших козацьких обранців у дослідженнях різних авторів.

Відразу привертає увагу розділ  «Дух козацтва – український дух» -   справжня знахідка для всіх, хто глибоко цікавиться історією. Видання вітчизняних істориків базуються на раніше невідомих документах і створюють правдивий образ українського козацтва. Навіть найвибагливіший читач знайде в ньому «свою» книгу.

Не залишить байдужим жодного любителя історичної прози розділ  «Козацтво - право на безсмертя», в якому велич і красу козацької звитяги розкриває Шевченко  в поемах «Іван Підкова», «Гамалія», «Тарасова ніч», «Гайдамаки»; Джордж Байрон у поемі «Мазепа»; Юрій Мушкетик у романі «Яса» та інші  твори вітчизняної і світової художньої літератури.

 

 


X