календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Семінар-практикум для бібліотекарів

26.06.2012

26 травня 2012 року відбувся семінар-практикум для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Херсонської області «Трансформація діяльності бібліотек, що обслуговують юнацтво, у новому інформаційному середовищі». У читальній залі зібралися представники 14 районних бібліотечних систем, Центральної міської  бібліотеки ім. Лесі Українки та філій Херсонської ЦБС.

Відкривала семінар-практикум начальник управління культури і туризму облдержадміністрації І.В.Корольова: «Головний фактор у розвитку бібліотечної галузі нашої області не матеріальний чи фінансовий. Головне – це люди, бібліотекарі, чий професіоналізм, креативність, ентузіазм роблять книгозбірні більш привабливими для сучасної молоді».

Цікавою інтерактивною формою стала «Бібліостіна: знайомство з близька». Всі учасники представили візитівки своїх бібліотек, у яких визначили власне кредо у роботі з молоддю. 15 візитівок перетворили «Бібліостіну» у яскравий куточок, який привертав увагу учасників семінару. 

Змістовним та актуальним був виступ заступника директора з основної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова Ігнатової Т.Ф. «Сучасна юнацька бібліотека: інноваційна діяльність». Доповідь представила панораму творчих знахідок бібліотек Херсонщини, України і Росії у роботі з юнацтвом та визначила найбільш перспективні напрями трансформації їхньої діяльності. 

Нові ідеї, спрямовані на модернізацію сучасної молодіжної бібліотеки,  які озвучила у методичних порадах завідуюча науково-методичним відділом Тарадименко І.І.,  знайшли відгук у бібліотечних фахівців області

У семінарі-практикумі взяла участь представник програми «Бібліоміст» Ямщикова Л.Г. ЇЇ майстер-клас «Використання Web 2.0 у сучасних бібліотеках для молоді» допоміг бібліотекарям з’ясувати для себе зміст понять сайт і блог та розширити навички спілкування у соціальних мережах.

Обмін досвідом у форматі «Печа-куча» щодо інформаційно-комунікативних технологій як ресурсу для залучення сучасного молодого користувача був представлений фахівцем бібліотеки-філії №2 Новокаховської ЦБС.

Не менш цікавим була розповідь бібліотекаря Музиківської сільської бібліотеки Білозерської ЦБС про використання нових інформаційних технологій на користь молоді села.

Відкриттям для учасників семінару стала інформація бібліотекаря бібліотеки-філії №3 Херсонської ЦБС про використання мультимедійного вербатіму в бібліотечній діяльності

Учасники семінару були ознайомлені з веб-ресурсом обласної бібліотеки для юнацтва імені Б.Лавреньова з метою використання його у свої практичній діяльності.

Підведення підсумків та коментарі на «бібліостіні» засвідчило стрімке зростання професійної компетентності бібліотекарів та їхню зацікавленість у подальшій співпраці щодо створення для молоді комфортного інформаційного середовища у сучасній бібліотеці.


X