#Лавреньовка_в_умовах_карантину#ЗалишайсяВдома та разом з майстерньою «Hand made», відділа мистецтв ХОБЮ ім. Б. А. Лавреньова спробуйте зробити гарне, текстильне «Намисто з тканини» своїми руками.
Цей аксесуар - відмінна прикраса для дівчат і жінок будь-якого віку. Намиста з тканини чудово виглядають з простими однотонними майками і сукнями, вигідно підкреслюють зону декольте. Ця прикраса може бути яскравою і квітчастою, та особливо гарним виглядатиме влітку; а можна вибрати для нього і приглушені кольори – тоді намиста підійдуть для повсякденного носіння.
Техніка виготовлення бус з довільних шматочків тканини носить назву - фріформ. У перекладі з англійської означає - вільна техніка, довільна форма. Пояснюється це тим, що в кожному конкретному випадку форма намистини, а, отже, і всього виробу буде настільки різною, що утворюються найрізноманітніші стилі.
А техніка «жмуріння» — це коли в процесі роботи, намистини з тканини доводиться «м'яти».
Для таких прикрас краще брати натуральну тканину – це допоможе зробити їх більш довговічними. Зшивати бавовну або льон набагато зручніше, ніж возитися з синтетикою. До речі, ці прикраси високо цінуються.
Зараз вони популярні, а тому навчитися самостійно робити такі намиста буде не зайвим.
Отже, почнемо наш майстер клас з казкового і чарівного моменту, перетворення звичайного шматочка тканини в чудове намисто.
Довжина тканинної смужки повинна дорівнювати довжині бажаного виробу. Прикиньте майбутні намиста на шию, при цьому не забувайтете, що ззаду на шиї їх потрібно буде зав'язувати – залиште тканину і на це, або розрахуйте на довжину стрічки, на яку будете зав’язувати.
Стандартна довжина - 70 см.
Отже нам потрібні:
-вузька і довга смуга тканини враховуючи припуск на шви (приблизно 5 см * 70 см)
-міцьна нитка;
-голка;
-готові намистини будь-якого діаметру з широким отвором (до речі, якщо намистини побільше – готовий виріб буде виглядати красивіше. Взагалі це хороший спосіб переробити старі намиста приховуючи під тканиною)
А якщо у вас немає великих намистин, які вам не потрібні, а купувати їх спеціально вам не хочеться, хорошою альтернативою може стати звичайна вата, а ще краще
-синтепон чи холофайбер);
- атласна стрічка потрібного кольору;
Тож розглянемо варіант з м'яким наповнювачем.
1.Визначаємось з розмірами, зшиваємо наш шматок тканини в довгу вузьку трубу з виворітного боку. Краще прострочити на машинці, але при бажанні це можна зробити і вручну.
2.Вивертаємо на лицьову сторону (за допомогою спиці, олівця або палички для суші), а потім цим же проштовхніть шматок того м’якого матеріалу, який обрали, в тканинну трубу.
3.Притримуючи пальцем, набивайте тугіше до тих пір, поки не вийде подобу намистини, а потім підіпріть їх з двох кінців декоративними намистинами поверх труби, або зав’яжіть на вузол, або ниткою в тон тканині. Потім знову додайте м'який наповнювач. Техніка гадаю вам зрозуміла. Так до кінця, поки прикраса не буде готове.
4.Пришиваємо атласну стрічку ( кінці стрічки обпалюємо).
М’яке намисто виходить дуже гарним і креативним. Бажаємо успіхів.
Найбільш цікаві та легкі ,як на мене, варіанти креативного намиста дивіться у нашій добірці… на блозі Місто Муз та на сторінці у фейсбуці