календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Мальований Херсон Олександра Степаненка

10.06.2024

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова продовжує працювати над створенням віртуальних галерей живопису херсонських художників. Цей мистецький онлайн-майданчик знаходиться на краєзнавчій сторінці сайту нашої книгозбірні.
До віртуальних галерей Анатолія Кичинського, Олени Рибальченко, Василя Боженка, Віктора Хмеля та Світлани Юр’євої нещодавно додалася нова експозиція - «Мальований Херсон Олександра Степаненка».
Олександр Олександрович - професійний художник і архітектор, за проєктами якого побудовано безліч громадських і житлових споруд на Херсонщині. Зодчество у поєднанні з живописом лише додає особливих і неповторних рис творчості митця.
Основна тематика живописних робіт художника - архітектура Херсона, його краєвиди і пам’ятки. Картини  Олександра Степаненка присвячені переважно старому місту, яке ще задовго до війни поступово втрачало своє обличчя, а після повномасштабного вторгнення росіян в Україну стало безжально знищуватися.

Мабуть, немає вже таких знакових споруд у Херсоні, які б не намалював Олександр Олександрович. Для нього міський пейзаж – це не тільки ностальгія за нашим старим містом, а й професійний погляд архітектора, якому саме цей жанр ближчий до душі. Насправді ж у колі інтересів митця не лише Херсон, але рідні краєвиди завжди переважали.
Під час окупації правобережжя Херсонщини Олександр Степаненко залишився у рідному місті, присвятивши весь свій час живописній творчості. За цей період він створив 36 акварельних робіт – переважно пейзажі старого Херсона. Усі свої роботи він викладав у фейсбук.

Митець відтворив на полотні красу, яка після деокупації опинилася під загрозою знищення через ворожі обстріли. Архітектурні пам'ятки Херсона, що пережили кілька революцій та війн, після обстрілів росіян зникають з мапи міста. На жаль, таке вже сталося з деякими спорудами, до створення або реконструкції яких художник свого часу був причетний. І сьогодні він продовжує малювати Херсон, намагаючись зберегти у нашій пам’яті щось надзвичайно важливе.
У галереї експонуються картини, на яких Олександр Степаненко з неабиякою майстерністю, теплом і любов’ю зобразив мальовничі куточки старого і сучасного Херсона. Усі вони несуть нам незабутні спомини, народжують почуття любові до рідного міста і глибоке переконання, що нам є чим пишатися і що зберігати.
Наразі галерея, у якій поки що демонструється невелика частина із живописного доробку митця, поступово доповнюється новими роботами.
«Мальований Херсон Олександра Степаненка» чекає своїх відвідувучів.
Приємного перегляду!


X