Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Лютий / Февраль Театральний фестиваль молодої режисури

Лютий / Февраль Театральний фестиваль молодої режисури

Лютий / Февраль  Театральний фестиваль молодої режисури   В лютому 2009-го року в Херсоні відбувся перший Локальний театральний фестиваль «Лютий/Февраль», заснований молодим тоді ще творчим об’єднанням – Херсонським центром імені Всеволода Мейєрхольда. Тоді захід провели за один день і складався він із семи коротких сценічних фрагментів, поставлених сімома різними режисерами. З роками формат фестивалю неодноразово змінювався: свого часу він був навіть міжнародним і відбувався в різних локаціях, викликаючи значний інтерес у публіки. Змінювалася навіть назва заходу: 10-й ювілейний  театральний фестиваль молодої режисури назвали «Лютий/Лютий», а у 2021 році, коли фестиваль у Херсоні уже втринадцяте, він став просто «Лютий». Незмінними залишаються дві події, які організатори проводять 2 лютого (день розстрілу Всеволода Мейєрхольда) та 9 лютого (день народження режисера).  Сценарій перфомансу до дня народження Мейєрхольда щороку один: охочі збираються біля будинку, де раніше жив режисер, і читають п’єсу Антона Чехова «Три сестри». Саме з «Трьох сестер» почався режисерський шлях Майстра в Херсоні у 1902 році, де згодом він заснував «Товариство нової драми», завданням якого було втілення нової драматургії на сцені. Таким чином, Мейерхольд став також автором сталої всесвітньої тези «нова драма», створення та розвиток якої поставив за мету у 2008 році Херсонський центр ім. Вс. Мейерхольда.  У 2011 році на III Локальному театральному фестивалі «Лютий / Лютий» було урочисто відкрито меморіальну дошку в пам’ять про Мейєрхольда.  У рамках фестивалю слухачі знайомляться з новими текстами херсонських авторів – Ігоря Носівського, Євгенія Марковського та Артура Сумарокова та інших. Діяльність Херсонського центру ім. Вс. Мейерхольда спрямована на вивчення сучасного суспільства, пошук нових форм презентації отриманих результатів за допомогою методів театрального мистецтва і створення каналів зворотного зв’язку з глядачем в ланцюжку «творець-глядач-творець». Центр ім. Вс. Мейерхольда на фестивалі представляє нові екскурсійні вистави херсонських перформерів.

В лютому 2009-го року в Херсоні відбувся перший Локальний театральний фестиваль «Лютий/Февраль», заснований молодим тоді ще творчим об’єднанням – Херсонським центром імені Всеволода Мейєрхольда. Тоді захід провели за один день і складався він із семи коротких сценічних фрагментів, поставлених сімома різними режисерами.
З роками формат фестивалю неодноразово змінювався: свого часу він був навіть міжнародним і відбувався в різних локаціях, викликаючи значний інтерес у публіки. Змінювалася навіть назва заходу: 10-й ювілейний  театральний фестиваль молодої режисури назвали «Лютий/Лютий», а у 2021 році, коли фестиваль у Херсоні уже втринадцяте, він став просто «Лютий».
Незмінними залишаються дві події, які організатори проводять 2 лютого (день розстрілу Всеволода Мейєрхольда) та 9 лютого (день народження режисера).
Сценарій перфомансу до дня народження Мейєрхольда щороку один: охочі збираються біля будинку, де раніше жив режисер, і читають п’єсу Антона Чехова «Три сестри». Саме з «Трьох сестер» почався режисерський шлях Майстра в Херсоні у 1902 році, де згодом він заснував «Товариство нової драми», завданням якого було втілення нової драматургії на сцені. Таким чином, Мейерхольд став також автором сталої всесвітньої тези «нова драма», створення та розвиток якої поставив за мету у 2008 році Херсонський центр ім. Вс. Мейерхольда.
У 2011 році на III Локальному театральному фестивалі «Лютий / Лютий» було урочисто відкрито меморіальну дошку в пам’ять про Мейєрхольда.
У рамках фестивалю слухачі знайомляться з новими текстами херсонських авторів – Ігоря Носівського, Євгенія Марковського та Артура Сумарокова та інших.
Діяльність Херсонського центру ім. Вс. Мейерхольда спрямована на вивчення сучасного суспільства, пошук нових форм презентації отриманих результатів за допомогою методів театрального мистецтва і створення каналів зворотного зв’язку з глядачем в ланцюжку «творець-глядач-творець». Центр ім. Вс. Мейерхольда на фестивалі представляє нові екскурсійні вистави херсонських перформерів.