У межах роботи екскурсійного бюро «На семи балках» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова працівники відділу соціокультурної діяльності провели для учнів 9-10 класів гімназії № 6 літературну екскурсію «Лесині маршрути: Грузія» на платформі ZOOM.
Присутні на заходи гімназисти дізнались про те, що значну частину останнього десятиліття свого життя Леся Українка провела у Грузії, де створила визначні поетичні та драматичні твори. Грузія продовжила їй життя, а потім першою її оплакала.
Спочатку учні побували у Тбілісі, де отримали інформацію про улюблені місця відомої поетки. Вони вдивлялись в бурхливі води річки Кури, блукали старовинним районом Тбілісі Метехі, побували на вершині гори Мтацмінда та в церквах, розташованих на її схилах. Після Тбілісі маршрут екскурсії привів у місто Телаві з дивовижними краєвидами Алазанської долини і старовинною фортецею Батоніс-Цихе. Тут Леся Українка мешкала найдовше і написала драматичні поеми «На полі крові», «В пущі», гумореску «Причуди музи», листи рідним. Потім був Кутаїсі, в якому поетеса разом з чоловіком прожила все літо. Він порався зі своїми судовими паперами, Леся ж писала свою лебедину «Лісову пісню». Це був пік її творчості, любові до життя та Климента Квітки.
Останнім в екскурсії було курортне містечко Сурамі. Саме тут Леся Українка відійшла у засвіти 1 серпня 1913 року. Так навіки поєдналися міста, розташовані на відстані кількох тисяч кілометрів, - Новоград-Волинський в Україні, де вона народилася, та Сурамі, де відлетіла її душа.