календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Легенди Таврії

Значною подією для бульвару Мирного, який знаходиться в центрі міста, у 2013 році, стала забудова його скульптурними композиціями, об’єднаними загальною назвою «Легенди Таврії».
Шість скульптур з білого інкерманського  каменю,  прикрасили зелені зони бульвару Мирного.  
Після сучасної реконструкції у 2019 році, перетворився в пішохідний, або «сухий» - струменя води вириваються прямо з пішохідних доріжок і підсвічуються різними кольорами у вечірні години. 
У сюжетах паркової скульптури з`єдналися історії кочових і осілих народів, переказів скіфів  в іменах еллінської культури.
Роботи виконані українськими скульпторами у рамках творчого симпозіуму, який ініціював відомий херсонський митець Юрик Степанян. Це чудовий подарунок херсонцям до Дня міста. 
У камені скульпторам вдалося передати дух епохи, який гармонійно влився в сучасне місто.
Висота кожної скульптури  - близько 2,7 м. 5 з них («Сон Сирени», «Візничий», «Поцілунок Кентавра», «Скіф», «Борисфен») прикрасили зелені зони бульвару, «Цариця Таврії» - центральну алею. 
Біля кожної скульптури стоїть табличка, на якій автор розповідає історію і значення роботи. «Скульптури дуже красиві й пластичні.


«Сон Сирени» – автор Володимир Протас (м. Київ). «Під пеленою сну Сирени захована глибина невідомого: таємниця простору всередині.


«Візник» – автор Володимир Кочмар (м. Харків) «Гідний переможець Олімпійських ігор».


«Поцілунок Кентавра» – В’ячеслав Гутиря (м. Краматорськ). «Нескінченна історія любові. У стрімкому пориві захоплена мить – «Поцілунок Кентавра». Союз тихої води й вітряної породи скакуна - Наяди й крилатого Кентавра, представлений сказанням у камені про жителів Гілеї. 


«Скіф» – Сергій Сбітнєв (м. Харків) Легендарний лучник – один із синів Геракла


«Борисфен» – Гарник Хачатрян (м. Дніпродзержинськ). Кам`яний  символ могутньої ріки.


«Цариця Таврії» – Юрик Степанян (м. Херсон). Її човник легко сковзає по дзеркалу ріки.
А ще у 2018 році на бульварі Мирному, позаду кінотеатру «Україна», з ініціативи Херсонської міської ради  змонтували і ввели в експлуатацію незвичайне дерево з сонячними батареями.


Тепер херсонці, прогулюючись по бульвару можуть сісти на лавочку і зарядити свої мобільні гаджети.
На інформаційній табличці також намальований QR-код, за допомогою якого можна отримати інформацію і приєднатися до програми з благоустрою міста.     
Такі сонячні батареї в Херсоні поки що три - бульвар Мирний, вул. Суворова, 8 (будинок з атлантами)   та парк «Херсонська фортеця.

X