Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Кронау-фест

Кронау-фест

Кронау-фест

1 липня 2017 року у Херсоні пройшов І-й регіональний Фестиваль німецької культури «Кронау-Фест».
Фестиваль німецької культури було започатковано на Херсонщині ще у 2001 році, перша назва фестивалю – «Маленька Баварія у великому Херсоні». Започаткований він як свято єднання, братерства, миру й порозуміння, свято самобутніх національних культур, традицій та історичних коренів німецького народу, іноетнічної фольклорної спадщини, як важливого елементу туристичного бізнесу.
Назва фестивалю «Кронау-фест» походить від старої назви селища Високопілля – Кронау, яке було засноване у 1869 році німцями-переселенцями з ріки Молочної. Колоністи розвинули на цій території власне виробництво борошна, черепиці, вина. Будівлі тодішніх переселенців збереглися до теперішнього часу, додаючи місцевості історичної і туристичної привабливості. Також збережено культурні зв’язки двох народів.
14 вересня 2019 року Регіональний фестиваль української та німецької культури «Кронау-фест» відбувся в смт Високопілля. До організації та проведення фестивалю долучились: Херсонська обласна державна адміністрація, Херсонська обласна рада, управління культури облдержадміністрації, обласний Центр народної творчості, Високопільська об’єднання територіальна громада та Херсонський Центр німецької культури та ділового співробітництва. Фестиваль вперше проводився на території поселення німецьких колоній та поєднав культурну спадщину німців та українців.
Метою фестивалю є впровадження та налагодження українсько-німецьких зв’язків та популяризація історичних місць нашого краю. В селищі є власний музей, де зберігаються історичні артефакти, збережено декілька архітектурних пам’яток, а в оселях місцевих жителів збереглись деякі німецькі традиції. Вся об’єднана громада долучилась до організації фестивалю. У гості до високопольчан прибули творчі колективи та делегації від національно-культурних товариств з Миколаївської, Запорізької, Херсонської областей.
На фестивалі працювали різноманітні локації: історико-краєзнавча, де проводились екскурсії цікавими історичними місцями; лаунж-зона «Кіндер-ленд» з розвагами для родин з дітьми; спортивна локація; виставка-ярмарок декоративно-прикладного мистецтва української та німецької культури з майстер-класами. Особливо приваблювала гостей локація «Відчуй історію на смак», де можна було познайомитись та скуштувати національні смаколики німецької та української кухні. Справжню насолоду глядачам подарували хореографічні, вокальні, музичні колективи – це близько 400 учасників концертної програми.
Фестиваль – яскравий приклад, як можна голосно заявити про себе, зміцнити туристичний потенціал, заробити кошти для себе та громади, а ще – прославити своє рідне селище, його історію та традиції на весь світ!