Календар подій

 
 
 
 
 
1
2
10
11
15
19
22
23
24
25
26
27
28
 
 

Козаки-характерники: воїни, маги чи майстри військового мистецтва?

В українській історії є чимало легендарних постатей, але особливу увагу привертають козаки-характерники. Цих воїнів наділяли надприродними здібностями, а їхні подвиги оспівували в народних переказах. Вони могли проходити крізь стіни, ходити по воді, ставати невразливими до куль і шабель, передбачати майбутнє, володіти гіпнозом і лікувати смертельні рани. Але ким були характерники насправді – чаклунами, воїнами з унікальними знаннями чи майстрами психологічної війни? Витоки характерництва можна шукати ще в давніх віруваннях українців. Вважається, що ці знання могли передаватися ще від волхвів Київської Русі, які володіли стародавніми магічними практиками, знаннями природи та вмінням впливати на свідомість людей. У козацькій спільноті характерники були не лише воїнами, а й духовними наставниками, цілителями та військовими стратегами.

За легендами, характерники могли:

✅ Відкривати замкнені двері лише силою думки.

✅ Зупиняти кулі та ставати невразливими для холодної зброї.

✅ Передбачати майбутні події та читати думки.

✅ Використовувати гіпноз, змушуючи ворогів бачити те, чого немає.

✅ Контролювати силу духу, витримку та біль, залишаючись живими навіть у найважчих битвах.

Чимало переказів згадують випадки, коли характерники потрапляли в полон до ворога, а вже наступного дня таємничим чином зникали з в’язниць. Одним із найзагадковіших козацьких ватажків вважався Іван Сірко. Легенди приписують йому здібність управляти погодою, бачити майбутнє і перемагати у битвах навіть із чисельно переважаючим ворогом. Його називали «кошовим отаманом, якого не брала шабля», а деякі перекази навіть стверджують, що він «не мав тіні». Сучасні дослідники схиляються до думки, що характерники могли використовувати не магію, а сукупність бойових навичок, психологічних прийомів і знань з медицини. Можливо, вони володіли техніками самогіпнозу, контролювали свій страх і біль, а їхню «невразливість» можна пояснити фізичною та психічною витривалістю. Також існує думка, що характерництво мало паралелі з бойовими мистецтвами Сходу, зокрема із практиками запобігання болю, управління диханням і медитативними техніками. Козаки-характерники – це унікальне явище української історії та культури, яке й досі залишається загадкою. Дехто вважає їх магами та чаклунами, інші – майстрами бойового мистецтва та психології. Але одне можна сказати напевне: вони були надзвичайними воїнами, які залишили яскравий слід в історії. Представляємо книгу Дениса Богуша «Козак-характерник, або Таємна наука діда Архипа». Ця книга – унікальна історія, яка описує магічну тисячолітню традицію характерництва, що чудом збереглася на території сучасної України. Автор має на меті відродити традицію виховання та освіти воїнів-магів і створити національного супергероя, щоб маленькі діти хотіли бути схожими на козаків-характерників! Сюжет книги розвивається навколо юнака, що проходить вишкіл у дідуся-характерника. Герою доведеться подолати п’ять серйозних випробувань та опанувати безліч характерницьких практик. Містичні історії розгортаються на теренах України. Центром сюжету стають реальні місця – капища, урвища, скелясті береги Дніпра… Історія збагачена великою кількістю живих ілюстрацій та витримок зі щоденників діда Архипа.

      

Автор книги, Денис Богуш, є   відомим українським політтехнологом, спеціалістом з антикризових кампаній. Він президент Центру вивчення маніпулятивних технологій (з 2001 року), віце-президент Української PR-Ліги, офіційний представник Міжнародної асоціації паблік рилейшнз (IPRA) в Україні, член Всесвітньої ради IPRA (2006-2008), президент PR-агентства Bohush Communications. Денис Богуш народився в 1972 році. За освітою – лікар-невропатолог, нейрофізіолог. Закінчив Київську вищу школу паблік рилейшнз при Інституті соціології НАН України. Проходив навчання та стажувався у Великій Британії (Conservative Training College, Westminster, London) з політичного PR. Пройшов ряд курсів із психотехнік та психодіагностики. Окрім професійної діяльності, Денис Богуш цікавиться історією України, зокрема феноменом козаків-характерників, та активно досліджує тему козацької магії та бойових традицій. Його книга «Козак-характерник, або Таємна наука діда Архипа» є не лише художнім твором, а й спробою зберегти унікальну культуру та традиції українських воїнів.

Відкрийте для себе світ козацьких таємниць! Читайте, надихайтесь і дізнавайтеся більше про величну спадщину українських характерників!