Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Казкові пейзажі Херсонських плавнів

28.10.2021

У всій Європі не знайти такої незвичайної місцевості як Херсонські плавні. Річкові протоки, наче лабіринти, в'ються, відводячи вас від цивілізації та занурюють у дивовижний світ низовини Дніпра. Погляду постають дивовижні рослини, цікаві птахи та дивовижні тварини. Херсонські плавні є найнижчими з Дніпровських плавнів, вони простяглися на 200 кілометрів від Дніпровського лиману до Каховської ГЕС.

  


Важко описати дивовижну природу Дніпровських плавнів. Якщо дивитись на них з висоти пташиного польоту, дивуєшся неповторному пейзажу тисячі відтінків. Зелені візерунки, списані майстерним художником по блакитній гладі Дніпра, нескінченно розгалужуються, перетворюючись на ще більш химерні форми.

  


Тут можна знайти безліч заболочених острівців, невеликих лук і заплавних лісів – справжні амазонські джунглі. Тіниста лісистість і рослинність створюють дивовижний контраст з, здавалося б, степом, що знемагає від спраги. Опинившись тут, отримуєш незабутні враження від нескінченного природного багатства. Серед зелених жителів тутешніх місць: осокір та тополя, верба та вільха, а також осока, рогоза, очерет. Плавневі ліси, як у дзеркалі, відбиваються на поверхні річкових каналів. Пропливаючи коридорами водного лабіринту, дивуєшся величі природи, забуваючи про тлінні турботи цивілізації.

  


Різноманітність флори та фауни дуже дивує понад 300 видів птахів, рослин, тварин. Серед рослинного середовища зустрічаються водяний горіх, верба біла, в'яз шорсткий, алтей лікарський, рогоз, унікальні білі лілії, кубичка жовта, очерет та різноманітні водорості.
Цю красу потрібно тільки побачити на власні очі: білі лілії і яскраво-жовті латаття утворюють своєрідний килим і розстилаються по водяній гладі.

  


По розлогому листі вільно прогулюються чаплі, качки та жаби. Вода в таких озерах має смарагдовий відтінок внаслідок того, що перебіг тут повільніший і спостерігається таке явище, як «цвітіння води». Тобто створюються ідеальні умови для дрібних зелених водоростей, які й надають унікального забарвлення воді.

  


У пониззі Дніпра знаходиться понад 140 озер, більшість із яких називають лиманами. Через протоки ви можете потрапити до Інгулецького, Кардашинського, Казначейського, Понятовського, Сабетського та Стеблевського лиманів. У гирлі річки перебувають понад п'ятдесят островів. Найбільші з них: Великий Потьомкінський, Карантинний, Вільховий, Погорілий, Гнилухін, Білогрудов.
Херсонські плавні – це справжній лабіринт (під час воєн тут активно партизанили) та мережа таємних лазівок у Нарнію. Можна пірнути в непримітний отвір у заростях очерету, пройти на човні вузькою протокою і виринути в чарівному світі латаття, птахів і тиші.

                                                                                                                       

Тут понад 30 тисяч будиночків та дач. Щоб побачити, як люди живуть на воді, не потрібно їхати в Італію. Для цього можна вирушити на знамениті херсонські дачі у плавнях. Тут немає доріг та машин, але є канали та човни. Водні магістралі ділять маленькі острівці вздовж та впоперек, утворюючи своєрідні вулиці. Є навіть річкові перехрестя з жвавим рухом водного транспорту. Дістатись сюди можна як на моторних човнах, так і катамарані. Або викликати річкове таксі.

  

Тут дивовижна атмосфера, час у цій частині тече зовсім, інакше. Місцеве населення смакує кожну мить і насолоджується кожною хвилиною.

    


Майже біля кожного будинку розташовується невеликий пірс, який служить одночасно місцем для швартування човнів, і чудовою ділянкою для риболовлі. Це справжня херсонська Венеція!

   


Вирушаючи у плавні, тримайте фотоапарат напоготові. Ідучи тихим ходом річкою, ви можете зловити на собі погляд лисиці та побачити, як перед самим носом злетіла чапля.
Уздовж очеретів поважно засідають качки з десятком пташенят.

  

Тут можна зустріти диких котів, кабанів, гусей, лебедів та навіть пеліканів. Для рибалок це справжній рай. Мешкає у цих краях понад 60 видів риб: сазан, ясь, краснопірка, лящ, плотва, карась, густера, щука, окунь, лин, судак, сом та інші.
Дерева вздовж берегів утворюють тунелі та служать домом для багатьох птахів. Водні протоки то розширюються на кілька десятків метрів, то стають настільки вузькими, що важко проходить моторний човен.

  


За сонячної погоди можна розглянути дивовижний підводний світ. Захоплює дух, коли буквально на відстані метра пропливає велика риба і, здається, ще мить і схопиш її рукою. Якщо пощастить, то можна побачити й маленьку ондатру, і поважну черепаху, і спритного вужа. А в диких чагарниках у вас є всі шанси зустрітися з фазанами, їжаками та навіть лосями.
Попри те, що Дніпро протікає територією трьох країн та 12-ти областей, лише на Херсонщині утворюється такий унікальний природний ландшафт – Дніпровські плавні. Не пропустіть можливість побачити цю красу на власні очі!