Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
23
24
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Із-за брами невідомості

21.03.2024

Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова долучилася до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії»  «Ріки незмінно течуть додому», у межах якого фахівці відділу соціокультурної діяльності для старшокласників ЗЗСО № 11 провели літературний силует   «Із-за брами невідомості» на платформі ZOOM.
Цей захід було приурочено до 120-ої річниці від дня народження одного із яскравих представників покоління «Розстріляного відродження», поета, актора, перекладача Марка Вороного.

В ході спілкування учні дізнались, що Марко народився в сім'ї поета Миколи Вороного. Незважаючи на трагічну долю й коротке життя, він встиг багато зробити для української поезії. Писати почав в 16 років, ще  навчаючись у Чернігівській гімназії, а друкуватися в журналах став у 20-х роках. Молодий поет залишив по собі п’ять дитячих книг «Будівельники», «Коники», «Носоріг», «Ставок», «Червоні краватки» (1930) та збірку віршів «Форвард» (1932). 500 написаних ним віршів, що були зібрані тодішнім директором інституту літератури ім. Т. Шевченка Сергієм Кальченком, на жаль, не побачили світ за життя поета. Марко Вороний проявив себе і в жанрі сонету, він мріяв видати книжку-сонетарій.

Старшокласники отримали інформацію про те, що  поет був арештований у 1935 році  в Києві органами НКВС УРСР. Військовий трибунал Київського військового округу на закритому судовому засіданні 1936 року засудив Марка Вороного до 8 років позбавлення волі у виправно-трудовому таборі. Поета розстріляли 3 листопада 1937 року. Доповнили захід дивовижні вірші і сонети поета.

Марко Вороний – людина трагічної долі. У нього немає навіть могили – упокоєний разом із тисячами невинно померлих у загальному похованні на Соловках. Але його творчість жива...