календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Старовинне португальське місто Порту, що дало назву відразу цілій країні, є невичерпною скарбницею Португалії. Воно настільки атмосферне і неповторне, різнобічне та автентичне, що кожен його гість знайде що подивитися в Порту.
Лабіринтами його вузьких вуличок можна ходити нескінченно, розглядаючи старовинні архітектурні шедеври, різнокольорові будиночки з темно-червоними черепичними дахами, численні музеї, помпезні баркові церкви та інші численні пам'ятки Порту.
Більшість будівель тут можуть бути настільки старими, що часом навіть дивуєшся тому — як вони до сих пір стоять. Дивно, але при ближчому і детальному розгляді майже кожна стара будова має свій індивідуальний стиль і характер. І найбільше це враження створюється завдяки традиційному поєднанню помаранчевих черепичних дахів і тієї самої знаменитої португальської плитки «азулежу», яка покриває фасади цих будинків.
Квартали Рібейри (район старих кварталів) за збереження свого автентичного вигляду, як і ще кілька історичних об'єктів міста, увійшли в список спадщини ЮНЕСКО.

Залізничний вокзал Сан-Бенту
Сан-Бенту був відкритий в 1916 році. Стіни головного залу вокзалу викладені 20 тисячами азулежу (традиційна португальська біло-блакитна розмальована плитка), які зображують головні історичні події Португалії й пейзажі Порту.
Все азулежу були розписані вручну художником Жоржем Колесом, у якого на це пішло понад три роки. Бувши унікальним пам'ятником мистецтва, Сан-Бенту досі справно служить і за своїм прямим призначенням.
Сьогодні поїздів звідси вирушає не так багато (основний пасажиропотік давно перемикнули на вокзал Кампанья) - тому простих пасажирів в порівнянні з туристами не так багато.

 

Книжковий магазин Лелло
Лелло — найстаріший книжковий магазин Португалії, який багато років входить в топ-5 найкрасивіших книгарень світу. Фасад і інтер'єр виконані в стилі неоготики, з великою кількістю дрібних деталей, хитромудрим різьбленням і пишним декором.
Книжковий магазин Lello в Порту завжди виділявся архітектурою фасаду і внутрішньою обробкою. Однак світову славу йому принесла Джоан Роулінг, автор книг про Гаррі Поттера.
Легенда свідчить, що вона була вражена красою Lello настільки, що перенесла його на сторінки роману про чарівників.
Зазирнувши всередину ви побачите дерев'яні полиці до стелі й масивні, але гнучкі сходи, що ведуть на другий поверх, які немов злітають і підносять вас вгору.
Саме вона, за однією з легенд, і надихнула Джоан Роулінг на створення рухомих сходів в школі чарівництва Гоґвардс. Інша легенда запевняє, що магазин Lello надихнув автора Гаррі Поттера на створення магазину чарівних паличок. Яка з них найбільш ймовірна — судити вам.
На другому поверсі книжковий рай вінчає восьмиметровий вітраж голландського архітектора Жерарда ван Крикена, що складається з 55 скляних панелей. На ньому можна прочитати девіз братів Лелло, написаний на латині який означає "Честь у праці". Гідне переконання, яке не втратило своєї актуальності навіть через століття.
Крім дивовижного інтер'єру, магазин приємно дивує вибором книг англійською, португальською та французькою мовами.

   

Старовинні трамваї Порту
Одним з найбільш цікавих розваг для туристів, які приїхали в Порту, може стати прогулянка на одному з історичних трамваїв. Ці чарівні трамваї були побудовані в минулому столітті.
Старовинні жовті трамвайчики 1872 роки, прикрашені зсередини дерев'яними панелями, шкіряними сидіннями та латунними деталями, ходять за трьома лініями. Найпопулярніша з них йде від станції Infante по березі Доро до узбережжя океану.
Відмовитися від настільки романтичного і красивого транспорту, як португальські трамваї, жителі міста не змогли. 25 унікальних вагонів були зібрані в Музеї трамваїв, який відкрився в 1992 році у депо в Массареллосе.
В русі на лінії використовуються всі трамваї, які є в музеї й навіть ті, яким понад 100 років. Старовинні трамваї стали символом міста та однією з його унікальних пам'яток, які перенесуть в минуле відчуваючи атмосферу того часу.

  

Палац Біржі
Палац Біржі — шедевр неокласичного стилю, побудований в 1891 році. Над його інтер'єром працювали десятки художників. Кожен зал виконаний в оригінальному стилі та всі вони покликані показати багатство і могутність Порту, міста заможних купців і виноробів.
Арабська зала засліплює блиском золота й арабесок, у внутрішньому дворі стіни прикрашені гербами міст, з якими торгував Порту, а Золотий зал і Зал зборів прикрашені фресками, скульптурами та сусальним золотом.
У приміщеннях знаходиться безліч мистецьких шедеврів, тут можна побачити скульптури й фрески, прекрасні картини та різьблені меблі. Все це, однак, не нагадує музей. Завдяки гармонійним комбінаціям вони вдало вписуються в інтер'єр, складаючи загальну гармонійну картину.

  

Церква Сан-Франсишку
Недалеко від річки Дору, поруч з Рібейра, розташувалася одна з найзнаменитіших церков в місті Порту — церква Святого Франсишку. Церква знаходиться в історичному центрі міста, який внесений до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Побудована в готичному стилі з елементами бароко красива як зовні, так і всередині. Усередині вона прикрашена дерев'яними панелями, стіни й купол покриті фресками, а величезні вівтарі прикрашає позолочене різьблення.
На виконання цих прикрас пішло близько 200 кілограмів золотого порошку. Також при церкві є катакомби, де ховали городян в 18-19 століттях і які зараз відкриті для екскурсій, а також музей старовинного живопису і меблів.

  

Музей сучасного мистецтва Серралвеш
Музей сучасного мистецтва Серралвеш в Порту вважається першим музеєм такого масштабу в Португалії. Це цілий комплекс, що складається з садиби, куди входить сам музей, а також прилеглий до нього парк.
Один з найбільш відвідуваних музеїв Португалії був побудований в 1999 році. На площі в 5000 м² розміщена значна колекція португальського і європейського сучасного мистецтва і кілька тимчасових виставок.
Будівля музею, побудована архітектором Алваром Віейра, — цікавий зразок сучасної архітектури. Музей оточений великим садом, який прикрашають скульптури мінімалістів Грема і Серра. В саду часто проходять виставки художників, скульпторів і дизайнерів.
Дуже цікавий та незвичний невидимий павільйон, прихований від людей.
Павільйон призначений для розширення простору Музею сучасного мистецтва "Серралвеш". Павільйон називається "Liquid Pavilion" і являє собою тимчасову інсталяцію, побудовану спеціально для проведення архітектурної виставки.
Це замаскований архітектурний об'єкт, покритий дзеркальними панелями, здається, зникає у пишному зеленому ландшафті та містить дивовижні твори мистецтва для тих, кому вдається потрапити всередину.

   

X