Календар подій

 
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Хроніка фестивалю «Відкрий свою книгу» очима учасників

Хроніка фестивалю «Відкрий свою книгу» очима учасників

 

  Святкове відкриття фестивалю, у якому взяло участь керівництво району і міста, відбулося на набережній біля альтанки, яка стала однією з візитівок Голої Пристані. 

 

У своєму вітальному слові голова районної державної адміністрації Олексій Морев сказав: «Фестиваль «Відкрий свою книгу» - ще один крок до того, щоб високопосадовці мали можливість поспілкуватися з дітьми, віддати їм свої душі, свої серця, передати свою любов до книги і читання».

Міський голова Голої Пристані Анатолій Негра гаряче підтримав ідею фестивалю: «У цього фестивалю – велике майбутнє. Дійсно, що б не було – телебачення, Інтернет, але лише книжка налаштовує людину на найкраще, на те, що ми поступово втрачаємо. Треба частіше звертатися до книжок, вони навчать доброму».

 Парад літературних героїв, який очолив Анатолій Негра, перетворився для учасників на цікаву екскурсію, яка допомогла дізнатися про історію Голої Пристані, про те, чим живе місто сьогодні і які має плани на майбутнє. 

 Наталя Кудрявченко, студентка ХНТУ, голова громадської організації «Молода Просвіта», поділилася своїми враженнями: «Особисто я отримала від фестивалю молодіжного читання «Відкрий свою книгу» чимало позитиву та гарних вражень. Перш за все саме місто… красива набережна, алея слави, палац спорту.. і веселий, з активною позицією, небайдужий до проблем міста мер!»

 Після святкової ходи в Галерейній залі зануртував людський вир. Тут водночас відбувалося багато подій: книжковий ярмарок, автограф-сесії письменників, інтерактивні літературні вікторини. Учасники фестивалю мали можливість поспілкуватися, помилуватися картинами і експонатами, послухати музику у виконанні інструментального ансамблю Херсонського училища культури «Прем’єра». 

 

Лейтмотивом гала-концерту стала думка про вічну цінність книги, яка вчить, виховує і надихає на творчість. Концерт ще раз показав, який щедрий наш край на таланти. Глядачів не залишили байдужими безпосередність і грація солістів дитячих танцювальних ансамблів «Сюрприз» та «Райдуга», віртуозна майстерність ансамблю народної музики «Перебендя», чарівний голос Ірини Чупик.  


До учасників і гостей з вітальним словом звернувся голова оргкомітету фестивалю, заступник начальника управління культури і туризму Херсонської облдержадміністрації Ігор Мазур. Він побажав молоді відкривати разом з книгами нові життєві горизонти, а бібліотекарям – нових творчих знахідок у справі популяризації читання.

 Начальник відділу культури і туризму Голопристанської райдержадміністрації  Олег Олексюк гаряче підтримав ідею проведення фестивалю молодіжного читання саме в Голій Пристані – місті, яке завжди радо приймає гостей, і порадив юнакам і дівчатам частіше приходити в бібліотеку, де на них чекають цікаві книжки.

Молодь схвальними оплесками сприйняла виступ студентів Херсонського училища культури, які показали драматичну сценку за мотивами роману Чингіза Айтматова «Плаха». Глядачі не тільки слухали, а й підспівували запальній Анжеліці Першановій – студентці Херсонського музичного училища, переможниці багатьох конкурсів вокалістів.  

 У ході концерту представники бібліотек області щиро вітали з 90-річним ювілеєм Голопристанську центральну районну бібліотеку. Директор Голопристанської ЦБС  Галина Шмагель подякувала за добрі побажання і від імені колективу сказала, що вони пишаються правом приймати у себе перший обласний фестиваль «Відкрий свою книгу». Вона також зазначила: «Всі бібліотекарі – і району, і області добре розуміють, наскільки це почесна і відповідальна місія – просування читання у молодіжне середовище».  

  Хоча фестиваль – це, перш за все, свято для молоді, у його програмі знайшлося місце і для спілкування на професійному рівні. Молоді поети-початківці, серед яких були і завсідники літературної кав’ярні «ЛітTERRA», представляли свої творчі доробки на розсуд ровесників і більш досвідчених літераторів – Наталі Коломієць, Марії Ярової, Анатолія Грабка.

Свою думку висловила  Наталя Кудрявченко: «Майданчик «Презентація імені» - це ще одна можливість поспілкуватися з такими ж творчими, активними, небайдужими людьми, як я сама і, що важливо, познайомитися з новими. Особисто мені цього дуже не вистачає у повсякденному житті, адже, навчаючись у технічному вузі, не завжди знаходиш час для творчості. Такі зустрічі необхідні, як повітря для молодого починаючого поета.. почитати свої вірші, послухати відгуки майстрів пера і своїх ровесників – в результаті удосконалення, виправлення помилок і вихід на новий якісний рівень».  

 

Ведуча майданчика «Презентація імені» Наталя Коломієць теж поділилася своїми враженнями від фестивалю: «Наталя Кудрявченко, Іван Антипенко, Наталя Підкамінна, Анатолій Козак, Марія Біла, Юлія Гресь, Олександр Стешенко. Ось ці імена, які здивували слухачів своїми цікавими, оригінальними рядками поезії і прози.

   «Презентація імені» відбулася – по-справжньому. Будемо плекати надію, що фестиваль буде жити і надалі, а ці зірочки, що засвітилися, не погаснуть. А при підтримці держави, ми знайдемо на книжкових полицях бібліотек чудові ліричні і дитячі вірші, а також прозу і, навіть кіносценарії наших гостей».  

Голопристанських школярів, які роблять перші несміливі спроби у поезії, запросили на майданчик «Майстер-клас від поета». Молодь отримала слушні поради і дружні настанови від Олега Олексюка, Леоніда Марченка, Владислава Григор’єва.  

  Бібліотечні фахівці презентували свої творчі знахідки у справі залучення молоді до читання на Ярмарку бібліотечних інноваційних ідей. Загалом на ярмарку були представлені шість бібліотечних проектів, кожен з яких був неповторним як за темою, так і за підходами до популяризації книги. 

Бібліотекарі з Великої Олександрівки запропонували широку палітру форм роботи з молоддю, покликаних зробити книгу постійним супутником юнаків і дівчат у навчанні і на відпочинку, під час спілкування у колі друзів і у соціальних мережах.  

 Як зацікавити юнацтво творчістю Миколи Гоголя, поєднавши її з сучасним жанром фентезі, розповіли каховські бібліотекарі. А представники Білозерської централізованої бібліотечної системи за допомогою театралізованого дійства розкрили ідею проекту «Молодь обирає здоров’я», який привертає увагу молоді до здорового способу життя і читання.

Бібліотекарі з Чаплинки спрямували зусилля на популяризацію серед молоді літератури про рідний край, а бібліотечні фахівці з Цюрупинська – на розвиток творчих здібностей юнацтва.  

 Літературні герої Конан-Дойля познайомили з проектом юнацької бібліотеки-філії №13 Херсонської централізованої бібліотечної системи «Острів доброти», який має на меті відкрити книгу для молоді з вадами слуху.

  До речі, саме його оргкомітет фестивалю визнав найкращим. Як годиться, автори проектів були відзначені дипломами і почесними грамотами, а бібліотеки отримали в подарунок оргтехніку і книжки. 

Член оргкомітету фестивалю, заступник директора з основної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова Тетяна Ігнатова у своєму виступі сказала: «Основними критеріями в оцінці проектів були актуальність, інноваційність і переконливість. Ярмарок ідей ще раз переконливо довів – бібліотекарі Херсонщини не тільки фахівці високого рівня, вони дуже креатині та обдаровані, знаходяться у постійному творчому пошуку».

 

Під час обговорення підсумків фестивалю завідуюча юнацькою бібліотекою Новокаховської ЦБС Світлана Кольченко сказала: «Атмосфера фестивалю була сонячною, а його програма склала яскраву палітру. Свято закінчилося, але його родзинки, сподіваємося, принесуть багато нових ідей щодо просування читання серед молодих людей. Враження від фестивалю – це новий стимул для подальшої творчої діяльності».

Фестиваль «Відкрий свою книгу» в Голій Пристані закінчився, проте ідея фестивалю молодіжного читання знайшла гарячу підтримку в бібліотечній спільноті області. Більшість його учасників висловили побажання провести таке свято книги наступного року, а представники Каховського району на чолі з начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Валентиною Денисюк вирішили підтримати фестивальну естафету. 

 

Тож на наступний фестиваль їдемо в Каховку!

X