Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Готи

Готика – субкультура, що виникла в кінці 70-х років ХХ ст. із пост-панку  під впливом «готичної» музики груп «The Sisters of Mercy», «London After Midnight», «Bauchau». 

Світогляд  -  похмурий неоромантизм, який проявляється у зацікавленні магією, фольклором, екзотикою, захопленні смутком, болем, стражданням, пошуку краси в смерті. 

Ідеологія – відсутність єдиної релігії. Готи сповідують віротерпимість, толерантність, не визнають насильство, вірять в справжню любов і дружбу. Девіз - «Goth's Undead».

Стиль життя – індивідуалізм, депресивність, прагнення до особистісного зростання в житті і в праці, «клубні» тусовки з однодумцями для спілкування і дозвілля. Найвідоміші готичні фестивалі, на яких збираються тисячі людей - Wave Gotik Treffen у Німеччині, Whitby Gothic Weekend в Англії, Convergence у США.

Течії - залежно від естетичних і музичних уподобань вирізняються: панк-готи, антикварні, кібер-готи, вампіри, андрогіни, фетиш-готи, вестерн-готи тощо. В Україні найбільш поширені антикварні готи, які одягаються в стилі певної історичної епохи – Ренесансу, Романтизму та ін.

Символіка – чорний колір, що означає жалобу по цьому світі, похмурість і скорботу, а також соціальний протест проти строкатої безтурботності суспільства; анк – єгипетський символ вічного життя, християнські розп’яття, кельтські хрести, пентаграми, восьмипроменеві зірки,  свастика, сонце, кістяки, черепи. Чиста готика – зображення кажанів.

Мода – «класика» - довге  волосся, чорний макіяж і манікюр у дівчат  і хлопців, чорний (темний) одяг – корсети, спідниці-максі,  камзоли, плащі, бриджі, білі сорочки з розширеними рукавами, високі шнуровані черевики-мілітарі, рукавички. В реальності – відсутність уніформності, кожен обирає власний стиль залежно від смаку.

Атрибути іміджу - шипований ошийник, що символізує залежність і неволю людини від багатьох умовностей суспільства, срібні прикраси,  пірсінг, тату.

Музика – широкий спектр жанрів і стилів від готик-року (gothic rock) до камерної та оркестрової готики, від динамічної готик-електроніки (gothic wave, ebm, dark electro) до готик-фолку (gothic folk) і готик-металу (gothic metal).

Готична субкультура – це стиль життя і філософія, музика і література, мода і імідж, архітектура і мистецтво, якими живуть мільйони людей у всьому світі; це високий дух, можливо, у чомусь похмурий і сумний, але водночас  творчий і життєстверджуючий.

 Що читати?

Енн Райс  «Мейферські відьми», «Вампірські хроніки», «Інтерв’ю з вампіром», Брем Стокер «Граф Дракула», Шерідан Ла Феню «Кармілла», Анжела Картер «Кривава кімната»

Що дивитись? 

«Едвард Руки-Ножиці», «Наречена Чакі», «Ворон» (із Брендоном Лі), «Голод», «Інтерв’ю з вампіром», «Королева проклятих», «Сім’я Адамс», мультфільми «Жах перед Різдвом», «Труп нареченої»

Що слухати?

The Sisters of Mercy, The Merry Thoughts,  Nosferatu,  Nightwish, Lacrimosa, Dead Can Dance,  The Cure, «Кому вниз»

До речі! 

Готика — від англійського слова gothic, одне із значень якого — грубий, жорстокий, лякаючий.

 

X