Календар подій

 
 
 
 
 
 
1
3
4
7
8
10
11
14
15
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

Гопники

Гопники (гоп, гопота) – (самоназва «пацани») – молодіжна субкультура, що виникла  у 20-ті роки ХХ в Радянському Союзі, орієнтована на систему цінностей дорослого злочинного світу та культ сили. Останній підйом пережила у 90-ті роки ХХ ст. – період соціальних потрясінь та глибокої економічної кризи.

Ідеологія – неприязнь і недовіра до органів влади і правопорядку, ідеалізація кримінальної етики, зневажливе і хамське ставлення до звичайних людей, агресія проти представників інших національностей та деяких молодіжних субкультур.

Контингент – підлітки і молодь  робітничих окраїн і «спальних» мікрорайонів великих міст, невеликих містечок, вихідці з малозабезпечених сімей, вирізняються низьким інтелектуальним і культурним рівнем, відсутністю почуття гумору.

Стиль життя – стадність, існування згідно з «понятіями» - своєрідним кодексом честі і правилами поведінки, вуличні грабежі і бійки, схильність до паління, вживання алкоголю і наркотиків, цинічне ставлення до дівчат.

Манера поведінки – розхитана хода, сидіння навпочіпки, лузання насіння, чіпляння до перехожих, пуста балаканина. Мова – російсько-український суржик, перевантажений словами-паразитами, матюками, злодійським жаргоном  («феня»).

 

Мода – спортивні штани (костюм) з лампасами – дешева підробка відомої фірми, кросівки чи гостроносі туфлі, шкіряна або спортивна куртка, кепка-восьмиклинка з коротким козирком чи шапка-таблетка.

Атрибути іміджу – дуже коротка зачіска, татуювання із «бандитською» символікою, чотки (бажано зроблені на зоні), барсетка, товстий золотий або срібний ланцюжок на шиї.

Музика – російський шансон, попса – постійний супутник. Магнітофони на батарейках замінили мобільні телефони.

 Небезпека - субкультура гопників стала «кузнею кадрів» для злочинного світу, каналом поширення наркотиків, правового нігілізму, негативно вплинула на  культуру мови, поведінки, музичні та естетичні смаки звичайних людей.

Гопники як субкультура поступово зникають у зв’язку з покращанням рівня життя населення, формуванням у молоді нової системи цінностей і пріоритетів, розширення кола інтересів і можливостей для  дозвілля. 

 Що слухати?  

«Зоопарк», Майк Науменко, Олександр Розенбаум

Що дивитись?  

«Одного разу в Америці», «Бригада», «Брат»

Що читати? 

В.Козлов «Гопники»

До речі! 

Найбільш поширені версії походження слова «гопник» -  від російських слів «городское общество призрения» чи «городское общежитие пролетариата».