Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Гобелен-фест

У вересні 2019 року в Асканії-Новій відбувся Перший Всеукраїнський фестиваль «Гобелен-фест» під гаслом «Від ідеї до досконалості».

Асканійська громада – одна з небагатьох в області, яка брала участь та стала переможцем конкурсу культурно-мистецьких проектів громад «Малі міста – великі враження». Першими тваринами, які завіз до Асканії-Нової барон Ф. Е. Фальцфейн, стали вівці і вже понад 190 років на цій землі з овечої вовни ткали гобелени. Так і виникла ідея «Гобелен-фесту».

«Малі міста – великі враження» – це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад. Фінансування таких ініціатив відбувається за кошти грантової програми Уряду та реалізується Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за підтримки Міністерства культури України.

Головна мета фестивалю «Гобелен-Фест» – розвиток конкурентоспроможного культурно-туристичного простору громади та громад-партнерів на основі використання потенціалу біосферного заповідника імені Ф. Е. Фальц-Фейна, Інституту тваринництва степових районів імені М. Ф. Іванова та елементів нематеріальної культурної спадщини – традицій інтер-культурності, посилення інвестиційної та туристичної привабливості громади. 

Поєднуючи об’єкти природи, мистецтво, театр, елементи ужиткового мистецтва та науку навколо неповторної степової інтеркультурної спільноти, заснованої німецькими колоністами та українцями в степах Таврії, організатори реалізували поставлені завдання. Серед них – «живий гобелен», масштабне дійство, яке мало на меті створення на зеленому тлі поля «гобелену» із відвідувачів та гостей фестивалю із започаткуванням Книги рекордів селища, майстер-класи майстрів гобелену, ткацтва, плетіння із вовни, кулінарне шоу, фестиваль борщу, в основі яких місцеві кулінарні традиції, частування кулішем, чабанською юшкою, варениками, пампушками.

У секції кіно було представлено документальний фільм про Асканію-Нова. Театральна частина фестивалю представлена професійними акторами Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. Наукова частина – виставкою племінного та товарного поголів’я овець єдиного в Україні Інституту тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» – Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства та майстер-класами зі стрижки овець, де кожен бажаючий зміг випробувати себе у ролі «перукаря» овець.