календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Герб Португалії, представляє собою геральдичний щит іспанської геральдичної форми червоного кольору, в центрі якого розміщений менший за розміром щит білого кольору такої ж форми. На білому тлі хрестоподібно зображені п'ять щитів, забарвлених в синій колір. На кожному з них розміщені 5 безантів, які розсічені косими хрестами. Щит червоного кольору обрамлений білою смугою. На червоному полі розташовано зображення семи стилізованих замків жовтого кольору. Щити покладені на армілярну сферу, обрамлену гілками золотого коліру, перев'язані стрічками зеленого і червоного кольорів.

Вважається, що найбільш ранньою символікою, що лягла в основу Португальського герба, є синій хрест на срібному (білому) фоні, який був прапором португальського графа Генріха Бургундського.

У центрі сучасного малого герба Португалії синій хрест складається з п'яти малих синіх щитів на срібному (білому) фоні основного гербового щита. Вони розташовані в формі, що нагадує хрест з чотирма променями, утворений двома пересічними лініями - горизонтальної і вертикальної. На кожному з п'яти малих щитів розміщено п'ять білих безантів (срібних візантійських монет) в формі, яка також нагадує хрест з чотирма променями, який утворений перетином двох діагональних ліній. П'ять безантів можливо символізують п'ять ран Христа, які він отримав на хресті (чотири рани від цвяхів і п'яту рану від списа легіонера). П'ять синіх щитів на основному срібному (білому) фоні гербового щита обрамляє червона облямівка, в якій розташовано сім золотих замків з закритими воротами. Три замки знаходяться у верхній частині облямівки, два замки - в бічній частині облямівки (зліва і справа), два замки - в нижній частині облямівки. Два замки, що знаходяться в нижній частині облямівки зображені в нахиленому (вліво і вправо) вигляді.

Середній герб Португалії - це малий герб, вписаний в армілярну сферу. Армілярна сфера є астрономічним інструментом, який на гербах символізує науку навігації, необхідну для міжконтинентального мореплавання.

На великому гербі Португалії армілярну сферу і вписаний в неї щит оточують лаврові гілки. У нижній частині лаврові гілки обв'язані двома відрізками кольорової тканини. Кольори відрізків тканини відповідають кольорам полотнища португальського прапора - зеленого (лівий відрізок тканини) і червоного (правий відрізок тканини). Найбільшу складність представляє собою трактування значення семи золотих замків, розташованих в червоній облямівці гербового щита. Є думка, що вони символізують сім мавританських замків, захоплених португальцями у маврів в ході реконкісти. Але швидше за все золоті замки спочатку символізували просто період реконкісти в Португалії, а число сім є умовним. З урахуванням же армілярні сфери, в яку вписаний гербовий щит, є підстави вважати, що з часом значення замків змінилося, і вони стали символізувати могутність Португальської колоніальної імперії. Адже в цілях забезпечення своєї безпеки португальські колонізатори змушені були будувати на завойованих землях форти і фортеці, що виконують ті ж функції, які виконували замки в середні століття.

X