Календар подій

 
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Французькі свята та фестивалі

19.11.2021

Франція славиться величезною кількістю різноманітних святкових заходів, причому тут вигадливо переплітаються традиції стародавніх народних свят, релігійних подій та безлічі світських подій, які давно зведені в ранг загальнонаціональних.
Тиждень моди у Франції
Найграндіознішими подіями в індустрії світової моди є Тижні моди. Зараз вони проходять у різних містах, Барселоні, Берліні, Сінгапурі, але найважливішими залишаються ті чотири, що проводяться в Нью-Йорку, Лондоні, Мілані та Парижі.
Тижні моди у Франції завершують покази колекцій Весна-Літо та Осінь-Зима. Для жіночого одягу вони відбуваються у жовтні (весняно-літня жіноча колекція) та у березні (осінньо-зимова жіноча колекція). Тижня чоловічої моди зазвичай коротше 7 днів, до Парижу приходять у січні та червні. Відразу після них проходять Тижня моди від кутюр (haute couture).
Точну дату проведення подій щороку призначає Французька федерація високої моди та прет-а-порте. Найчастіше ці заходи проводяться у торговельно-виставковому комплексі (його приємно називати торговельно-виставковим простором) Carrousel du Louvre під Тюїльрі. На жаль, просто купити квиток і прийти на Fashion Week у Парижі, щоб помилуватися дизайнерськими речами та зірковими гостями, не можна. Вхід здійснюється тільки за спеціальними запрошеннями, які поширюються серед знаменитостей, дизайнерів, журналістів, фотографів та покупців колекцій (баєрів).
Фестиваль фіалок у Тулузі
Щорічно, у першій половині лютого до Тулузи приїжджають багато гостей, щоби взяти участь у дводенному Фестивалі фіалок. Ця мила квітка красується на емблемі міста, тому що тут її вирощують, виробляють з неї солодощі та лікери, її екстракт додають у випічку, напої та парфуми. Виробники цих виробів вирішили популяризувати свою продукцію та у 2003 р. організували свято, присвячене фіалці.
Тут можна зустріти вчених-ботаніків, промисловців, парфумерів та просто цікавих. Для них проводять виставки, конференції та круглі столи, працює ярмарок продуктів, квітів та виробів із них. На вулицях та площах міста панує святкова атмосфера: люди спілкуються, танцюють, пригощаються, відвідують теплиці та виробництва, купують рослини та сувеніри.
На святі можна почути легенди про прекрасну рослину. Відомо, що Наполеон Бонапарт, залицяючись до своєї майбутньої дружини Жозефіни, дарував їй фіалки на знак любові й відданості. Є переказ про те, що перший прабатько людства Адам заридав, коли дізнався про прощення своїх гріхів, і на місці, куди падали сльози, виростали фіалки. Також у Франції вважається, що ця квітка уособлює смуток ошуканих дів.
Карнавал у Ніцці
Один із найбарвистіших карнавалів світу та головна подія зими на Блакитному Березі, карнавал у Ніцці незмінно збирає мільйони туристів з усього світу. Причини його популярності очевидні: на два тижні Ніцца перетворюється на одне суцільне свято — тематичні паради та квіткові ходи, жонглери, клоуни та музиканти, тонни конфетті та химерні карнавальні костюми, маскарадні бали та галасливі вечірки — все це занурює столицю Лазурного. зазвичай атмосферу веселощів та безтурботності. Карнавал у Ніцці триває два тижні та приваблює близько 1 мільйона туристів. Він складається з кількох головних урочистостей та безлічі другорядних. Серед перших — Парад платформ (щорічно їх від 12 до 20), оформлених відповідно до теми карнавалу, що змінюється щороку. Незмінна лише назва «Король...» (Король Спорту, Король Цирку, Король Гастрономії...) — і кожна платформа має уявити власне бачення цього персонажа, оточеного різноманітними атрибутами. Маршрут руху платформ – 15-кілометрова набережна Променад-дез-Англе плюс пара суміжних вулиць.
Парад квітів – другий за важливості захід карнавалу. В його основі також рух платформ, але скромніших розмірів і без ляльок із пап'є-маше. Натомість кожна платформа буквально до останнього вільного сантиметра прикрашена квітами, а на ній танцюють найкрасивіші манекенниці Лазурного Берега, з яких пізніше буде обрано Королеву карнавалу. Квіткові баталії - неодмінна складова параду. Втім, до справжніх битв їм далеко — учасники параду та глядачі обсипають один одного тоннами запашних квітів. Крім іншого, в дні карнавалу влаштовується велика кількість веселих заходів - забіг "Рок-н-Ролл", Карнавальний заплив, зумба-змагання, а небо Ніцци щодня з настанням темряви розцвічується вогнями пишних феєрверків.
Каннський кінофестиваль
Одна з двох найважливіших подій у світі кіно, Каннський кінофестиваль проводиться щорічно у другій декаді травня у місті Канни. Протягом дванадцяти днів тут панує чарівний світ сінема — червоною килимовою доріжкою Палацу фестивалів прямують знаменитості, режисери представляють на суд іменитих колег по цеху свої останні фільми, а синефіли прожогом проносяться набережною Круазетт, поспішаючи з одного показу на інший. Чи потрібно говорити, що знайти вільні номери в готелях Канн в ці дні абсолютно неможливо, так само як і на сусідніх курортах Лазурного Берега. Відсвіти кінопроєкторів, блиск діамантів та вогні вечірок – ось що таке Каннський кінофестиваль. У конкурсній програмі можуть брати участь фільми, зняті протягом 12 місяців до дати фестивалю незалежно від країни походження.
Єдиний вітчизняний фільм, відзначений Золотої пальмової гілки, — фільм Михайла Калатозова «Летять журавлі», який брав участь у конкурсній програмі 1958 року.
Ніч музеїв у Парижі
Вже понад 10 років у Парижі у травні проводиться Ніч музеїв. Ця акція присвячена Міжнародному дню музеїв і охоплює безліч культурних установ Європи від Лісабона до Москви, в Парижі в ній беруть участь понад 1000 храмів культури та мистецтва. Отже, щороку в третю суботу травня у найромантичнішому місті на світі відчиняються на всю ніч двері музеїв, проводяться виставки та вистави, символічно відкриваючи літній туристичний сезон. Це справжній бенкет духу: провідні та маловідомі майданчики безплатно відкриті для всіх охочих, а на вулицях панує атмосфера свята. На жаль, відвідати за ніч багато об'єктів навряд чи вийде, оскільки у багатьох місцях будуть черги охочих долучитися до мистецтва. Такі всесвітньо відомі об'єкти культурної спадщини, як Лувр, Версаль, Музей Орсе, Центр Помпіду, Паризька філармонія, палаци, музеї та інші храми мистецтв – неодмінні учасники урочистостей. Крім вільного огляду експозиції, вони пропонують відвідувачам екскурсії, концерти, шоу, вистави, майстер-класи й навіть покази мод, а в музеї Гімі можна навіть почитати в бібліотеці. Зазначимо кілька популярних об'єктів, які, крім безплатного входу, готують до Ночі музеїв особливі сюрпризи для своїх гостей.
Лувр є обов'язковим пунктом у програмі відвідування Парижа. Цієї ночі студенти Школи Лувру проводять екскурсії музеєм і вхід до нього вільний. Музей мистецтва і ремесел прикрашає програму захопливим квестом, у ході якого можна не тільки подивитися цікаві дрібниці на кшталт маятника Фуко, грамофона і «чарівного ліхтаря» сінематографа, а й стати на якийсь час шукачем скарбів і дослідником. Гостям вручать карту та аудіогід (він, щоправда, тільки французькою) і запропонують розкрити загадки експонатів. У Музеї Пікассо дають спектаклі, Музей Карнавалі — насолоджує слух оперною виставою, Інститут Арабського сходу напуває ароматним чаєм зі східними солодощами,
День взяття Бастилії
В історії кожної країни є свята, які стають елементом національної гордості. Для Франції такою визначною подією став День взяття Бастилії. Щороку 14 липня французи віддають данину пам'яті подіям минулих років, які круто змінили життя всієї країни.
Бастилія - колишня в'язниця, в якій відбувало покарання безліч людей різних станів та епох. Символ страждання та приреченості, в 1789 році вона зазнала атаки озброєних загонів, що започаткувала французьку революцію.
Нині від стародавньої фортеці залишилися лише залишки руїн. Повстанці зруйнували в'язницю, а на її місці поставили табличку, де великими літерами написано «Тут танцюють».
І справді, якийсь час майданчик, де раніше була Бастилія, використовували для проведення танцювальних вечорів. І в наші дні це місце, як і раніше, залишається символом свободи та рівноправності. Взяття Бастилії стало символом відкритого вільнодумства. І в наші дні вміння відкрито заявити свою позицію знаходить свій відбиток у Балі геїв. Це, мабуть, найнезвичайніше видовище, яке можна спостерігати у свято. Прихильники традиційних звичаїв із задоволенням беруть участь у Великому пікніку, що проводиться у всіх регіонах країни.
З настанням святкового ранку всі охочі прямують на Єлисейські поля, тут проходить військовий парад на чолі із президентом. Над головами пролітають реактивні військові літаки. Парад завершують втомлені після вчорашніх святкувань пожежні бригади, які зривають овації з боку глядачів. Гуляння розтягуються на весь день, а ввечері натовп народу збирається на Марсовому полі, в небі розгортається грандіозний феєрверк. Більшість ресторанів готові запропонувати туристам розважальну програму. І навіть ті, хто опинилися у свято за межами столиці, беруть участь у місцевих урочистостях, які не поступаються за насиченістю паризькому.
Фестиваль мімози
Щороку у маленькому французькому містечку Мандельє-ля-Напуль проходить фестиваль мімози. Ця подія приваблює не лише місцевих мешканців, а й велику кількість туристів. Свято уособлює собою проводи зими та зустріч довгоочікуваної весни. Мімоза, або "жовте сонечко", як її називають у Провансі, ідеально підходить для цих цілей.
Попри те, що мімозу в 19 столітті з Австралії привезли англійці, Мандельє-ля-Напуль уже давно вважають столицею цієї квітки. Місцевий клімат відмінно підходить рослині - навесні гори посипані жовтими сонечками. Крім того, вирощування мімози - одне з найбільших виробництв у цьому місті.
Під час проведення фестивалю мімози у місті організується багато цікавих подій. На вулицях відбуваються різноманітні шоу — виступають театральні артисти, музиканти та фокусники. На ярмарках, які працюють у ці дні, можна придбати симпатичні сувеніри. Один із центральних заходів — парад квітів, який за традицією відкриває Королева мімоз. Без балу-маскараду не обходиться жоден фестиваль мімози. Ну і, звичайно ж, у ці дні варто відвідати численні виставки, які розповідають про історію міста, а також символ фестивалю.
Парад квітів відбувається в останню неділю лютого. Це шоу завжди закриває фестиваль мімози.
Якщо ви опинитеся в Провансі в цей час, можна поїхати на екскурсії, присвячені мімозі. Вас проведуть у гірську місцевість Таннерон, де ви побачите цілі зарості цієї яскравої квітки. Крім того, можна буде ознайомитися з технологією виробництва парфумів із мімози.

X