календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Фонтан вітрильник

Дізнайтесь про херсонський колорит ще більше!
Інформаційно-бібліографічний відділ Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова пропонує щодня знайомити Вас з найцікавішими пам’ятниками та оригінальними арт-об’єктами Херсона.
Ви зможете побачити, на що здатні самобутні витвори фантазії рук і уява скульпторів, ковалів, архітекторів та майстрів різних технік.
Завдяки міні-скульптурам Херсон стає все більш популярним. Кількість незвичайний пам'ятників росте чи не щодня і ми сподіваємось, що вони прикрасять міський простір.
На вулицях Херсона розташовані численні кам’яні споруди, металеві та дерев`яні фігури, що ховаються на вулицях міста, в парках, площах, скверах, там, де люди проводять своє дозвілля.
Ці непомітні на перший погляд об’єкти, які приваблюють своєю локальністю, нейтральністю та майже дитячою наївністю.
Ми сподіваємося, що зможемо здивувати вас своєю добіркою та, проклавши маршрут через декілька вподобаних місцин.
Всі ці скульптурні композиції розкидані по різних куточках Херсона і якщо вам не вдасться побачити їх усі наживо – зробіть це прямо тут і зараз.
Отож, вирушаємо у віртуальну мандрівку херсонськими вулицями.
А почнемо нашу екскурсію з історичного центру міста.
На проспекті Ушакова 2014 року, а саме в Міжнародний день лікаря та 100-річного ювілею Херсонської клінічної лікарні ім. Є.Є.Карабелеша (пр. Ушакова 22/1) у працівників закладу народилася ідея відновлення старого фонтану.
Співробітники закладу вирішили, що фонтан, який буде розташований у дворику лікарні, повинен бути художнім, відповідати закладу, розкрити історію лікарні, виконувати естетичну лікувальну функцію і по феншую приносити удачу!
У медиків лікарня асоціюється з вітрильником, який протягом 100 років розсікає хвилі Херсона, повертаючи здоров'я його пасажирам, не забуваючи, при цьому, про команду. Так був відкритий символічний фонтан. Тож сім футів тобі під кілем, вітрильнику!
Автором ідеї дизайну візуальної частини фонтана виступило креативне агентство «Ідея фікс». Виконавець технічної частини та основних видів робіт - Антон Дідіченко. Художнє оформлення: художник і скульптор Олексій Совертков. Керівник проекту, директор креативного агентства «Ідея фікс» - Гордієнко Марина.

X