Календар подій

 
 
 
 
2
3
5
7
9
10
12
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Фестиваль сучасного мистецтва TERRA FUTURA

Фестиваль сучасного мистецтва TERRA FUTURA

Фестиваль сучасного мистецтва TERRA FUTURA

Перший фестиваль розпочався у 2002 році як відкритий експериментальний майданчик і пройшов в селі Чорнянка Каховського району Херсонської області – в місці, де народився вітчизняний футуризм, де на початку ХХ століття жили і творили брати Бурлюки разом зі своїми гостями, серед яких були ті, кого ми сьогодні знаємо як зірок авангардного мистецтва – Маяковський, Кручених, Лівшиць і багато інших.
Організатор фестивалю – Центр культурного розвитку «Тотем». З 2002 року фестиваль «Terra Futura» став щорічною подією. Кожного разу захід обирає певну тематику, з якою працює, залучаючи митців різних жанрів – візуальне мистецтво, театр/перформанс, музика. У першу чергу проєкт намагається працювати над актуальними темами, створювати не лише можливість для демонстрації мистецьких робіт, але й спонукати до публічної дискусії, що дозволяє авторам вести діалог з аудиторією на різних рівнях.
Заходи проходять на різних локаціях Херсона та області. Тема першого фестивалю – «Дідцебаба», який відбувся у 2002 році у селі Чорнянка. Це була «розвідка боєм» і перші спроби інтегрувати арт-об’єкти в середовище. Із року в рік Terra Futura організовує фестивалі з неординарними назвами та тематикою «Кара-Дере: похід на схід» (2003), «Сільська утопія» (2004), «Ляльки долі» (2005), «Дивні речі» (2006) та інші.
Організатори й учасники оцінили європейський досвід ревіталізації у Херсоні – перетворення колишніх промислових територій на простори для культури та мистецтва, так один із фестивалів Terra Futura пройшов у приміщенні колишньої взуттєвої фабрики. Потім колишній бавовняний комбінат у Херсоні було перетворено на ТРЦ «Фабрика» і місцева творча спільнота звернула увагу на цей простір, який можна використовувати для мистецьких акцій. Terra Futura закріпила цю тенденцію; було отримано підтримку від адміністрації ТРЦ і, як результат, в Херсоні з’явився новий майданчик для демонстрації сучасного мистецтва.
 «Внутрішня країна» – такою була тема 2014 року. Завданням проєкту було через мистецьку співпрацю авторів з різних регіонів України підняти проблему самоідентифікації – цивілізаційної, європейської, ентнонаціональної, дослідити культурні, соціологічні та історичні коди повсякденного життя та їхню репрезентацію у побутовій культурі, інтер’єрі помешкань, звичаях представників різних регіонів України.
У 2016 році фестиваль був присвячений пам’яткам історії та культури, яким загрожує знищення. Так фестивальні заходи проходили біля Джарилгацького маяка та у будинку художниці Поліни Райко. А завершився фестиваль біля вежі Вітовта – єдиній збереженій середньовічній споруді у Херсонській області, яка може бути зруйнована під час будівництва другої черги Каховської гідроелектростанції.
Дуже важливим аспектом проєктів стала практична співпраця митців з різних регіонів України. Результатом стали відео- і фотороботи, які створили підґрунтя для плідної дискусії та визначення напрямків подальшої співпраці.

X